[Link] medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: m0rix »

Mi na medycynie biologia ani chemia licealna nie była potrzebna zupełnie do NICZEGO. Biologia medyczna i chemia na I roku to coś kompletnie innego niż w liceum. No chyba, że na innych uczelniach jest inaczej.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: Mårran »

Ja większość liceum spędziłam na matfizie i większych problemów nigdy z materiałem nie miałam. To zupelnie co innego, a jeśli jakiś materiał powtarzał się z wiedzą licealną, to była to szybka powtórka na pierwszych zajęciach.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: Giardia Lamblia »

Swoją drogą smile22, błąd w Olsztynie - biologia i chemia dalej będą obowiązkowe w 2014. Matematyka i fizyka do wyboru.
zobacz-ten-plik.pdf
(431.79 KiB) Pobrany 18 razy
strona 12.
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: smile22 »

Giardia Lamblia, dziękuję
Jeśli ktoś jeszcze coś wypatrzył to proszę poprawiać

już poprawiam
Wymagania rekrutacyjne 2014/2015 na kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny:
- Białystok: biologia R + chemia R/fizyka R
- Bydgoszcz: biologia R + chemia R/fizyka R (przelicznik biologia x 0,55, chemia/fizyka x 0,45)
- Gdańsk: biologia R + chemia R
- Katowice/Zabrze: biologia R + chemia R/fizyka R/matematyka R
- Kraków: biologia R + chemia R + matematyka P/matematyka R/fizyka R (przy obliczaniu wyniku przedmiotowego z matematyki nie stosuje się przelicznika dla poziomu podstawowego.)
- Lublin: biologia R + chemia R/fizyka R
- Łódź: 2 przedmioty z 4 do wyboru: biologia R /chemia R/fizyka R/matematyka R
- Olsztyn: biologia R + chemia R + fizyka R/matematyka R
- Poznań: biologia R + chemia R/fizyka R
- Szczecin: biologia R + chemia R/fizyka R
- Warszawa: biologia R + chemia R + matematyka P/fizyka P
- Wrocław: biologia R + chemia R + matematyka P/matematyka R/fizyka P/fizyka R (za poziom rozszerzony nie ma dodatkowych punktów)
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: Giardia Lamblia »

Poprawiłem Twój wcześniejszy post, żeby już nie mieszać
Janek
Posty: 59
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:35

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: Janek »

- Kraków: biologia R + chemia R + matematyka P/matematyka R/fizyka R (przy obliczaniu wyniku przedmiotowego z matematyki nie stosuje się przelicznika dla poziomu podstawowego.)

Czyli niezależnie od poziomu pisanej matematyki, punkty będą takie same?
Ostatnio jak przeglądałem ERK na rok 2014/2015 było zróżnicowanie na rok podstawę i rozszerzenie. Może coś zmienili albo źle zrozumiałem
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: tchorz »

Bo na UJ są przeliczniki, tylko CM UJ na lekarskim nie ma. Tak jest od dobrych kilku lat ale w roku15/16 się zmieni. i matematyka podstawowa ma być 0,5
Janek
Posty: 59
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:35

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: Janek »

Tak, tak :d właśnie znalazłem informację, że w roku 15/16 zmienią się zasady. Dzięki za odpowiedź!
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: Kacperek »

Patrząc na progi w tym roku to fajnie było startować do Szczecina, ciekawe jak wzrosną progi przy 2 przedmiotach.
Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: Largix »

A ja jestem ciekawy jak to będzie dokładnie wyglądało we Wrocławiu. Skoro przedmiotem ratunkowym jest fizyka, to zakładając, że w sytuacji, gdy kilka osób będzie miało np. 260 punktów i nie będą mogli wszystkich przyjąć, to w pierwszej kolejności będą wybierane osoby, które zdawały fizykę na maturze?
Załóżmy, że napisałem maturę z biologii na 100 pkt, chemii na 100 punktów, matematyki na 60 punktów a z fizyki na 50. Limit punktowy to 260 z warunkiem z fizyki. I skoro pisałem fizykę to mam pierszeństwo przed kimś, kto ma także 260 punktów, ale nie pisał matury z fizyki?

Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: smile22 »

Largix pisze:A ja jestem ciekawy jak to będzie dokładnie wyglądało we Wrocławiu. Skoro przedmiotem ratunkowym jest fizyka, to zakładając, że w sytuacji, gdy kilka osób będzie miało np. 260 punktów i nie będą mogli wszystkich przyjąć, to w pierwszej kolejności będą wybierane osoby, które zdawały fizykę na maturze?
Załóżmy, że napisałem maturę z biologii na 100 pkt, chemii na 100 punktów, matematyki na 60 punktów a z fizyki na 50. Limit punktowy to 260 z warunkiem z fizyki. I skoro pisałem fizykę to mam pierszeństwo przed kimś, kto ma także 260 punktów, ale nie pisał matury z fizyki?

Przyjmijmy tak jak założyłeś 60 pkt matematyka a 50 pkt fizyka. Wiadomo, że podczas rejestracji wpisujesz wynik z matmy, więc ratunek z fizyki Cię nie dotyczy, bo jej nie wykazujesz.
Pierwszeństwo mają osoby, które podczas rejestracji wpisały wynik z fizyki a nie z matematyki.
Wracając do Twojego przykładu 260 pkt jako próg punktowy z warunkiem to najpierw wchodzą Ci, którzy podali wynik z fizyki i na tym polega ratunek".
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: randomlogin »

smile22, to na jakiejs podstawie, czy na wydawanie sie? Bo akurat ta ich uchwala rekrutacyjna jest tak skonstruowana, ze sklanialbym sie ku wersji, ze fizyka mialaby byc uzupelniajacym kryterium niezaleznie od tego, czy jednym z glownych byla ona czy matematyka. Ogolnie troche bubelek popelnili moim zdaniem, wiec w razie czego mozna sie z nimi w tym kierunku klocic - z niemala szansa powodzenia.
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: smile22 »

randomlogin, na podstawie rozmowy telefonicznej, ale czy rozmawiałam z osobą dobrze poinformowaną tego nie wiem. Na koniec rozmowy miła pani dodała, żeby nie martwić się, że po fizyce jest brany pod uwagę kolejny przedmiot.

Ale co nie zmienia faktu, że nic konkretnego o fizyce nie ma w tej ustawie, więc jak pisze randomlogin można coś wskórać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości