Praktyki wakacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xjc
Posty: 102
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:58

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: xjc »

Wręcz trzeba ^^ najwyżej poświeci się wakacje wolontariatowi p
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Tomson94 »

Mam trudne pytanie

Czy wykonując praktyki po 1 roku - opieki nad pacjentem - zostawaliście zmuszani do robienia rzeczy obrzydliwych lub nieprzyjemnych? Jeśli tak, to jakich dokładnie?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: terrible_justyna »

Tomson94, dla mnie najgorsze było to, że zajmowałam się pacjentką z ileostomią, która na samo przyklejenie worka na wylewającą się treść jelitową reagowała silnym uczuleniem. musiałam jej zakładać zwykłe gaziki i zmieniać je co kilkanaście minut. smrodek i wrażenia wzrokowe zapewnione. wcześniej nie wiedziałam, że treść jelita cienkiego jest zieloniutka i przypomina rozgotowany szpinak
niefajna była też toaleta pacjentów leżących, przy której pomagałam.
ale ogólnie praktyki przyjemne. wiele się działo, można wiele się nauczyć oraz przede wszystkim poobserwować lekarzy i gadać z pacjentami. stoi się na pograniczu słuchając opinii obu stron, co dla mnie było najcenniejszym doświadczeniem.


to, czy każą Ci robić obrzydliwe rzeczy zależy na jakie pielęgniarki trafisz. u mnie była jedna, co chciała mnie zmuszać do najgorszych rzeczy, których nawet nie bd wypisywać. reszta pielęgniarek ją zakrzyczała, że ma się uspokoić i ja tu nie jestem od brudnej roboty, ale się uczę. i było ok.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Też pomagałam przy toalecie pacjentów, ale bez jakichś obrzydliwości. Poza tym nic obrzydliwego nie zaliczyłam.
Pani Buka
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: anonymous2012 »

Tomson94 pisze:Mam trudne pytanie

Czy wykonując praktyki po 1 roku - opieki nad pacjentem - zostawaliście zmuszani do robienia rzeczy obrzydliwych lub nieprzyjemnych? Jeśli tak, to jakich dokładnie?
ja miałem praktyki bardziej sekretarskie niż pielegniarskie. jedyne co robiłem z medycznych rzeczy to pobieranie krwi, mierzenie ciśnienia, pulsu. generalnie to wypełniałem papierki. żadnych obrzydliwości.
kimiak
Posty: 132
Rejestracja: 26 lip 2012, o 15:14

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: kimiak »

u mnie także nic obrzydliwego nikt nie kazał nam robić, jedynie kilkakrotnie karmiłam pacjentów. A poza tym to wożenie na badania, pobieranie krwi, wenflony, kroplówki, ciśnienie, ekg i zazwyczaj jak się kogoś zawiozło na badanie to już się zostawało, żeby poobserwować a sami lekarze bardzo chętnie nam wszystko pokazywali i objaśniali
tuhla
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2014, o 11:02

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: tuhla »

Mam pytanie do starszych roczników, gdzie w Katowicach najlepiej wybrać się na praktyki lekarskie po pierwszym roku? Chodzi mi o podejście do studenta, który szpital jest najbardziej przyjazny, gdzie można najwięcej się nauczyć? Myślałam o szpitalu na Ziołowej bo mam najbliżej, ale nie wiem czy to dobry pomysł
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: BubuMale »

Hej,
Gdzie warto pojść na praktyki wakacyjne po 2 roku stomy (asystentki stom)? Jaki gabinet moglibyscie polecic w rejonie Bielska-Białej?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: york »

po 2 roku, to wszystko jedno jaki gabinet wybierzesz, bo program praktyk jest ubogi, jeśli nie masz w rodzinie dentysty, to polecam placówke, ktora ma kontrakt z nfz, byc moze bedziesz mogla wiecej porobic, zalezy od gabinetu
alicja2101
Posty: 28
Rejestracja: 27 cze 2012, o 14:17

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: alicja2101 »

Hej, a co myślicie o praktykach pielęgniarskich w 2 różnych szpitalach? Po prostu nie wiem, który szpital wybrać, jeden to oddział neurologiczny, do tego szpitala mam 30 min. drogi, a drugi ok. 2 godzin drogi ode mnie, a oddział chirurgii oparzeniowej, co doradzicie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości