Książki na początek

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Książki na początek

Post autor: Savok »

anik, w przypadku zagadnien molekularnych ksiazka sprzed 5 lat uwazana jest za stara. Lepiej kupic nowa, a ksiazki PWN nie sa wcale takie drogie.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Książki na początek

Post autor: sosen »

Jeśli pytasz o myszę tzn Genetykę molekularną Węgleńskiegoto jednak jest trochę różncy w tych wydaniach ale ja bym proponował wstrzymać się z zakupem bo to różnie bywa z tymi książkami u różnych wykładowców. Czasami potrzebny jest tylko jeden bądz kilka działów z danej książki. Z tytułów tych co tutaj podajecie i z własnych których ja korzystałem to książka która napewno się przyda to botanika Szweykowskich (jak dla mnie to piersza cześć - morfologia bardzo fajna, systematyka beznadziejna).

Do zoologii no to oczywiście Grabda (obszerny i rozbudowany podręcznik ale fajne się go czyta. Stare wydana można kupić za kilka złotych a są bardzo dobre. Systematyka ciągle się zmienia i najlepiej jest opierać się na tej systematyce podanej na wykładach i ćwiczeniach) no i Jura (krótko, zwięźle ale jak dla mnie czasami niezrozumiale).

Do anatomii u nas korzystało się Sokołowska-Pituchowa

Tak więc różnie to jest na róznych uczelniach ale na początku te ksiązki są ogólnie dostępne i nie drogie (jeżeli poszukamy takich z drugiej ręki albo i trzeciej

Natomiast w przypadku biochemii, chemii organicznej to trzeba już z książeczek nowszych i tu jest z nimi trudniej. Np dobra ksiązka do biochemii Stryera ewentualnie Harpera ale ona bardziej pod akademię medyczną jest

Jak by ktoś miał jakieś pytanka to zapraszam na forum albo gg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości