rezygnacja ze studiów - co i jak?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
Aussie
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 06:45

rezygnacja ze studiów - co i jak?

Post autor: Aussie »

Hej, od razu mówię że przeszukiwałam forum ale jakoś nie mogłam trafić na identyczny temat
Moja sytuacja wygląda tak: dostałam się na biologię stacjonarną (licencjat) jednak z powodu wyjazdu za około pół roku, maksymalnie do roku, będę musiała zrezygnować ze studiów, emigruję do odległego kraju i nie przewiduję już powrotu
Czy będę miała jakieś problemy z rezygnacją? Kary itp?
W jakim czasie najlepiej zrezygnować? Co powinnam jeszcze wiedzieć?
Dziękuję bardzo za wskazówki. Pozdrawiam
lullilaj
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2013, o 15:47

Re: rezygnacja ze studiów - co i jak?

Post autor: lullilaj »

Nie lepiej zapytać się w dziekanacie ? Albo przeczytać w regulaminie studiów, gdyż każda uczelnia wyższa posiada pewną autonomię i może sobie wymyślać dość dowolne zasady o ile są zgodne z prawem ?

U mnie było tak : idziesz do dziekanatu zanosisz napisane podanie o zwrot dokumentów w związku z rezygnacją ze studiów, dostajesz kartę obiegową, połazisz pozbierasz pieczątki, wracasz do dziekanatu oddajesz legitkę (możesz się pokusić o ściemnianie, że zgubiłaś, żeby po korzystać jeszcze ze zniżek), zabierasz papiery 2 tygodnie potem dostajesz list o skreśleniu z listy studentów.
Nie wiem jak to wygląda w przypadku studiów niestacjonarnych, zwroty wpłat itp. itd.
Awatar użytkownika
Aussie
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 06:45

Re: rezygnacja ze studiów - co i jak?

Post autor: Aussie »

dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości