Studia 2013/2014 ŚUM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Jivan »

Hej , Jak to jest, pierwszy dzień roku akademickiego wypada we wtorek 1 października czy 30 września?, od razu zajęcia, czy pierwszy dzień to jakaś msza w kościele i przywitanie przez rektorat ?
Marbu18
Posty: 35
Rejestracja: 3 lut 2012, o 20:15

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Marbu18 »

Hej, mam takie pytanie, czy ktoś, kto skończył teraz pierwszy rok na śum w Katowicach, byłby w stanie mniej więcej podać zagadnienia, z którymi się trzeba zaprzyjaźnić na pierwsze zajęcia? Jak to było w zeszłym roku? Wiem, że te informacje pojawią się na stronach katedr, ale byłabym wdzięczna za informację
lolgirl
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2008, o 17:53

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: lolgirl »

Jivan pisze:Hej , Jak to jest, pierwszy dzień roku akademickiego wypada we wtorek 1 października czy 30 września?, od razu zajęcia, czy pierwszy dzień to jakaś msza w kościele i przywitanie przez rektorat ?
Będzie prawdopodobnie tak, że w piątek będzie immatrykulacja dla pierwszego roku, czyli powitanie przez Radę Wydziału, Dziekana, pitu patu, potem obowiązkowe 2-godzinne szkolenie z BHP, a od poniedziałku 30.09 regularne zajęcia z zaliczeniami. W tamtym roku 1 października wypadał w poniedziałek, więc immatrukulacja była przed weekendem, a od pierwszego były już zajęcia. Choć może będą zajęcia dopiero od wtorku w tym roku, tylko wtedy rozjedzie się plan poniedziałkowy i część grup po pierwszym tygodniu będzie do tyłu o jedne zajęcia jakieś. Niedługo powinna pojawić się na stronie rozpiska roku akademickiego to będzie wszystko wiadomo.
LenkaIlenka93
Posty: 63
Rejestracja: 12 lip 2013, o 10:30

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: LenkaIlenka93 »

Eh Kochani ostatni miesiac beztroski przed nami:)

Awatar użytkownika
Iwill
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2012, o 15:29

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Iwill »

Czy na ŚUMie jest aktywna sekcja narciarstwa alpejskiego ?
neko_neko
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2011, o 15:43

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: neko_neko »

Iwill, nie wiem na 100% czy to jest alpejskie bo nie moje klimaty, ale wiem, że narciarstwa jest i to całkiem prężna, osiągnięcia jakieś mają nawet na arenie krajowej
Awatar użytkownika
neverforever
Posty: 193
Rejestracja: 23 sie 2012, o 15:59

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: neverforever »

a czy jakiś student stomy mógłby powiedzieć z czego warto coś poczytać przed pierwszymi zajęciami ? z biofizyki podobno jakieś zaliczenie mamy,ale skąd mam wiedzieć czego i z czego się uczyc?
neko_neko
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2011, o 15:43

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: neko_neko »

Pierwsza biofizyka to zajecia wprowadzajace. Dowiecie sie co i jak i po co i dlaczego. Dowiesz sie ktora jestes sekcja i od ktorego cw. zaczynacie. Na kolejne w gablotce bedzie rozpiska wszystkich cwiczen i poniewaz na sali nie tylko Twoja grupa ma cwiczenia tylko 4 grupy no to kazda robi co innego i zdaje co innego. Wiec na 1. nic nie rob. Za to z histologii na 1. Zajeciach jest zaliczenie z cytologii wiec nalezy zdobyc kawalek skryptu pt. cytologia i go wkuc slowo w slowo. Ja niby z leku ale u nas to wszystko tak samo wyglada, w temacie przedmiotow ktore mamy te same. Z anatomii wypada tez cos poczytac ale bez przesady, jak masz sie uczyc to histo sie naucz bo im mniej histo w tylek tym lepiej. O jeszcze z biologii tez chyba jest zaliczenie ale proste i test. Stoma ma ciezki I sem wiec zbieraj sily. :*

Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: terrible_justyna »

neverforever:
pierwsza biofiza - na leku była wprowadzająca
anatka - płaszczyzny, osie, pozycja opisowa, łopatka, obojczyk, k.ramienna
biolo molo - wprowadzająca, zaliczenie z ćw. 1 i 2 jest na drugich zajęciach
histo - u nas była wprowadzająca, cytologia była na drugie zajęcia

o szczegóły i przedmioty stricte stomatologiczne może zapytaj osoby ze stomy na fejsie - napewno w Waszej grupie są jacyś z 2 roku
a dokładne rozpiski będą wydrukowane wisiały na katedrach - niech w przyszłym tygoniu ktoś miejscowy się przeleci, porobi fotki i wrzuci Wam na grupę na fb.
Awatar użytkownika
neverforever
Posty: 193
Rejestracja: 23 sie 2012, o 15:59

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: neverforever »

dzięki bardzo za pomoc:))
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: mrsdavis »

neverforever, ja pytałam ludzi ze stomy i pierwsza biofizyka nie była wprowadzająca.
Awatar użytkownika
Trampek123
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2013, o 13:29

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: Trampek123 »

Ale jeżeli chodzi o te zaliczenia już na pierwszych zajęciach, chociażby tak jak piszecie z histo, to zagadnienia zostaną podane, np. na stronie katedry, tak? Bo jestem lekko przerażona

i mam jeszcze pytanie odnośnie fartuchów- jakaś określona długość?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Studia 2013/2014 ŚUM

Post autor: terrible_justyna »

Trampek123, na 1 zajęcia jest cytologia. z naszego skryptu. zawsze, niezmiennie od lat. szczegóły będą wywieszone w gablotce na katedrze.
nie ma określonej długości fartucha.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości