Przyszłe perspektywy

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przyszłe perspektywy

Post autor: randomlogin »

smooth_criminal pisze:gdzies kiedys na stronie mz wyczytalem w jakims dokumencie. jest tam napisane ze wynagrodzenie stazysty wynosic ma 60% sredniej krajowej,
Na stronie MZ caly czas wisi rozporzadzenie ws stazu podyplomowego z bodaj 2004, w kazdym razie nieaktualne - wiec moze tam cos takiego bylo. To znaczy jest tez dobre - ale w innym miejscu. W aktualnym rozporzadzeniu ani w ustawie o zawodzie lekarza i lekarza dentysty taka wartosc nigdzie nie pada. Ustawa mowi, ze ustala MZ - a rozporzadzenie jest dokumentem, w ktorym MZ wypelnia ten zapis. I tyle o ile mi wiadomo. Zreszta gdyby to mialo byc 60%, to byloby to o jakas stowe wiecej niz 2007zl - a akurat ta liczba pada absolutnie wprost, wiec tym bardziej to 60% wydaje sie nierealne.
smooth_criminal pisze:2007 brutto czyli netto jeszcze mniej.
No tak, ale to jest zasadnicza. Dolicz dyzury, i wyjdzie prawie tyle samo netto.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Przyszłe perspektywy

Post autor: smooth_criminal »

czyli w takim razie ile dokladnie dostaje dentysta stazysta ( ) za miesiac stazu - tu chyba nie ma mozliwosci brac dyzurow, czy mi sie zle wydaje ?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przyszłe perspektywy

Post autor: randomlogin »

Stazysci maja dyzury obowiazkowe, 10h5min na tydz (albo 4x10h5min na miesiac, juz nie pamietam jak to jest zapisane, roznica jest zaniedbywalna). Zdaje sie, ze to samo dotyczy dentystow - tego nie wiem, sam jestem na leku, na pewno bedzie napisane w tym rozporzadzeniu. I z tymiz dyzurami wychodzi AFAIR jakies 1930zl na reke, nie chce mi sie teraz liczyc tego. Jesli chcesz to ty mozesz - pracuje sie 7h35min dziennie, wynagrodzenie za miesiac to 2007zl - policz sobie ile to wychodzi na godzine przy 21dniowym miesiacu. Dyzur jest platny (za godzine) 125% stawki godzinowej zasadniczej ktora wlasnie policzyles, i jest go 10h5min w tygodniu. To powinno dawac zdaje sie jakies 2600-costam zl brutto. No a dalej to juz internet netto brutto kalkulator i tobie poodlicza skladki podatki i [mod] wie co jeszcze.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Przyszłe perspektywy

Post autor: smooth_criminal »

no fakt jest napisane ze istnieje mozliwosc odbycia dyzuru raz na tydzien przez 10 h 5 min lub 2 razy w tyg przez 5h oraz 5h 5 min. Wiec w takim razie dotyczy to wszystkich, a wiec dentysci tez moga pelnic dyzury.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Przyszłe perspektywy

Post autor: randomlogin »

W takim razie nie moga, tylko musza, wiec kase za nie nalezy liczyc. Czy na nich faltycznie beda czy nie to oddzielna sprawa.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość