LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: joannaoka »

Witam!

Rok akademicki zbliża się już wielkimi krokami, więc mam parę pytań do studentów stomatologii ŚUMu.

1. Jakie książki trzeba KUPIĆ a które lepiej WYPOŻYCZYĆ (I rok) ? Sporo tu tego i zastanawiam się,czy faktycznie te wszystkie książki będą potrzebne?

2. Informacje ogólne, a zarazem najważniejsze - mianowicie jak wyglądają I zajęcia z biofizyki, anatomii, histologii, biologii? Czego powinno się na nie nauczyć? Czy niektóre przedmioty są dodatkowe - w sensie czy muszę się na nie rejestrować w Usosie czy czymś podobnym?
Jak to jest z wfem?

3. Czego (oprócz książek) potrzebuje student I roku? Fartuch / okulary / rękawiczki ?

4. Gdzie najlepiej szukać mieszkania? Helenka? Z centrum będzie za daleko,prawda? Może ktoś zna kogoś, kto ma coś do wynajęcia?

5. Pytania dodatkowe : Czy na biofizyce robi się sprawozdania z każdego ćwiczenia? Jak to jest z tą biofizyką w ogóle - strach się bać?
Gdzie można dostać skrypt z histologii? Czy wszystkie zajęcia na I semestrze są na kampusie głównym (HOGWART )
Nie ma opcji,że przepiszą mi fizykę (miałam na I i II semestrze na kierunku chemia) i chemie (I semestr) ?


Gdyby ktokolwiek zechciał odpowiedzieć chociażby na jedno pytanie byłabym bardzo wdzięczna
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

[Link] Fizyka na ŚUM-ie

Post autor: terrible_justyna »

1. najlepiej spytaj kogoś ze stomy z 2 roku (nie wiem czy jest tu ktoś taki na forum). moja współlokatorka ze stomy wszystko wypożyczała, ewentualnie kupowała na kserze. nie miała nic własnego, oprócz atlasu.
2. odpowiedź w wątku o zabrzu, do którego link podałam - stoma ma te zajęcia tak samo prowadzone jak lek. jedyna różnica, że anatomia jest TYLKO po polsku.
i śum nie ma usosu
3. o tym też napisałam w wątku o zabrzu - jedynie stoma powinna mieć kilka kostek mydła biały wielbłąd do rzeźbienia zębów na protetyce.
4. helenka, rokitnica. szukaj ogłoszeń albo sama się ogłoś, że szukasz.
5. tak, z każdego ćwiczenia robi się KILKA sprawozdań - zależy ile było przyrządów na danym ćwiczeniu i ile rzeczy się badało. o biofizie jest osobny wątek fizyka-na-um-ie-vt51031.htm - stoma ma tak samo jak lek.
skrypt z histo z chomika/ksera.
zajęcia stomy są głównie na kampusie, jedynie socjologię macie na pl. traugutta i protetykę w bytomiu.
nie przepisują ani chemii ani biofizyki. nie i już.
neko_neko
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2011, o 15:43

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: neko_neko »

3. Ja bym dorzuciła jeszcze słoik kawy i poduszkę pod zadek bo trochę siedzenia będzie. Żarty żartami, ale wygodne krzesło to podstawa, w akademiku mają zacne krzesła

Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: joannaoka »

terrible_justyna pisze:
1. najlepiej spytaj kogoś ze stomy z 2 roku (nie wiem czy jest tu ktoś taki na forum). moja współlokatorka ze stomy wszystko wypożyczała, ewentualnie kupowała na kserze. nie miała nic własnego, oprócz atlasu.
A jaki atlas polecałabyś? To prawda,że wszystkie książki znikają jak ciepłe bułeczki I dnia i pozniej nic juz nie ma?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: terrible_justyna »

joannaoka, najlepiej jakiś z polskim nazewnictwem, bo stoma ma tylko po polsku. szczerze to nie wiem jakie mają polskie nazwy, ja się uczyłam po łacinie na leku.
i tak, książki szybko znikają. tyle, że rok temu stoma dostała legitki 1 dzień przed lekiem i mieli wszystko co zechcieli. a jak lek przyszedł (240 osób) to już było kiepsko
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: mrsdavis »

joannaoka, mnie polecano Nettera i Gilroya na stomę.
agata92
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 19:00

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: agata92 »

terrible_justyna pisze: kilka kostek mydła biały wielbłąd do rzeźbienia zębów na protetyce.
to jest biały JELEŃ XD

A co do atlasów to ważne żeby ryciny były dokładne, a nazewnictwo polskie można znaleźć w każdym podręczniku (Pituchowa czy Bochenek)
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: joannaoka »

terrible_justyna pisze: tyle, że rok temu stoma dostała legitki 1 dzień przed lekiem i mieli wszystko co zechcieli. a jak lek przyszedł (240 osób) to już było kiepsko

1 dzień przed lekiem czyli kiedy dokładnie? W dzień immatrykulacji?
mrsdavis pisze:joannaoka, mnie polecano Nettera i Gilroya na stomę.
A zaopatrzyłaś się już w te atlasy? Ja słyszałam coś o Grayu jeszcze,ale nie wiem, czy to chodziło o atlas, czy o książkę do anatomii. (?)
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: anonymous2012 »

joannaoka pisze:Witam!



2. Informacje ogólne, a zarazem najważniejsze - mianowicie jak wyglądają I zajęcia z biofizyki,

4. Gdzie najlepiej szukać mieszkania? Helenka? Z centrum będzie za daleko,prawda? Może ktoś zna kogoś, kto ma coś do wynajęcia?

5. Pytania dodatkowe : Czy na biofizyce robi się sprawozdania z każdego ćwiczenia? Jak to jest z tą biofizyką w ogóle - strach się bać?
2. koszmarnie! całe zajęcia robienie nudnych, dennych i nikomu niepotrzebnych doświadczeń, z których nic nie wynika poza tym że musisz zrobić 2-3 sprawozdania z nich na następne zajęcia i obliczać, obliczać i jeszcze raz obliczać, aż dostaniesz oczopląsu od liczb. nie żartuję!

4. powiem Ci tylko jedno - nie wynajmuj mieszkania z ogrzewaniem gazowym, bo popłyniesz finansowo że ho ho. a i tak będzie Ci wiecznie zimno, prawda jest taka że ludzie tam poprzerabiali sobie piece na gazowe ogrzewanie, ale w tych mieszkaniach i tak jest zimno bo się nie nagrzewają. mieszkałem tak semestr, rachunek za gaz był bardzo wysoki a i tak musiałem się dogrzewać piecykiem. makabra.
szukaj czegoś z ogrzewaniem miejskim.

5.oczywiście że z każdego ćwiczenia i to nie jedno a zwykle trzy. plus oczywiście wykresiki i protokoły w czasie ćwiczeń
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: joannaoka »

anonymous2012 pisze:
joannaoka pisze:Witam!



2. Informacje ogólne, a zarazem najważniejsze - mianowicie jak wyglądają I zajęcia z biofizyki,

4. Gdzie najlepiej szukać mieszkania? Helenka? Z centrum będzie za daleko,prawda? Może ktoś zna kogoś, kto ma coś do wynajęcia?

5. Pytania dodatkowe : Czy na biofizyce robi się sprawozdania z każdego ćwiczenia? Jak to jest z tą biofizyką w ogóle - strach się bać?
2. koszmarnie! całe zajęcia robienie nudnych, dennych i nikomu niepotrzebnych doświadczeń, z których nic nie wynika poza tym że musisz zrobić 2-3 sprawozdania z nich na następne zajęcia i obliczać, obliczać i jeszcze raz obliczać, aż dostaniesz oczopląsu od liczb. nie żartuję!

Czyli to nie plotki,że ta biofizyka jest jaka jest. Super!

A na tej protetyce to trzeba mieć jakieś zdolności plastyczne / manualne?
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: anonymous2012 »

o biofizyce to nie plotka. oczywiście da się to przejść, ale wspomnienia niefajne. byłbym w stanie zrozumieć, że cisną z anatomii, ale z czegoś takiego jak biofizyka, gdzie co najmniej połowa zagadnień do niczego mi się nie przyda, to już nie. bardziej na biofizyce stawiałbym na takie informacje jak ekg, usg, tk i tym podobne zagadnienia, a nie jak karlos na wzory, widma ciągłe, charakterystyczne i tego typu głupoty,których już i tak w tej chwili nie pamiętam
no i te słynne sprawozdania, które i tak sporo osób odpisuje. tak nawiasem mówiąc, może się ktoś orientuje co oni potem robią z tymi sprawozdaniami? trzymają?wywalają? palą? a może karlos sobie nimi tapetuje mieszkanie?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: mrsdavis »

joannaoka pisze: A zaopatrzyłaś się już w te atlasy? Ja słyszałam coś o Grayu jeszcze,ale nie wiem, czy to chodziło o atlas, czy o książkę do anatomii. (?)
Jeszcze nie, ale znalazłam już sobie nowego Girloya w przystępnej cenie.
neko_neko
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2011, o 15:43

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: neko_neko »

anonymous2012 pisze: tak nawiasem mówiąc, może się ktoś orientuje co oni potem robią z tymi sprawozdaniami? trzymają?wywalają? palą? a może karlos sobie nimi tapetuje mieszkanie?
Jak ja zdawalam egzamin to zauwazylam, ze wolne kartki albo malo zapisane tylko z 1 str. od sprawozdan ulegaja recyklingowi jako kartki na brudno do egzaminu

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości