Medycyna bez fizyki?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Martusia »

to Zabrze będzie drugim Poznaniem ?
co to za sprawiedliwośc ? my zdajemy a nastepne roczniki juz nie o co chodzi ?
Zgoodeck
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2007, o 16:58

Nie trzeba fizyki...

Post autor: Zgoodeck »

Wprawdzie o fizyce na medycynę było już trochę mówione, ale w świetle tego, że nagle trochę uczelni podobno przestawia się na tryb chemia LUB fizyka, chciałem się zorientować: ile matur będziecie zdawać i dlaczego?
aaa180
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:19

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: aaa180 »

ja zdaje polski,rosyjski podstawowy,biologie i chemie w rozszerzeniu i fizykę na podstawie
a dlaczego?
właściwie dlatego,ze takie są wymagania.zrezygnowałam jedynie z fizyki na poziomie rozszerzonym,bo po prostu przekonałam sie,ze nie dam rady
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Martusia »

a wg mnie fizyka na poziomie podst. jest trudniejsza niz rozszerzony poniewaz trzeba duzo teorii umiec . to samo zreszta jest z biologia - podstawa jest momentami trudniejsza od rozszerzenia ale wasz wybór
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: ollciaq »

hahaha no zwlaszcza w tym roku
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Martusia »

i będzie coraz trudniej .
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Ann »

Co do mnie to:
polski, niemiecki - podstawa
biologia, chemia, fizyka - rozszerzenie

Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Claudia »

Polski (pisemny i ustny), angielski (pisemny i ustny) , biologia (pisemny)- pisałam wszystko na poziomie rozszerzonym
Za rok chce zdawać chemię też na poziomie rozszerzonym.
Zastanawiam się nad fizyką - również poziom rozszerzony.
karolina89
Posty: 56
Rejestracja: 22 lis 2006, o 17:24

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: karolina89 »

polski, angielski, fizyka - podstawa
biologia, chemia - rozszerzenie
dlaczegochec dostania sie do wawy na lek )

pozdrawiam maturzystow )
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Pytanie

Post autor: salcella »

Mam takie pytanko dotychczas myslalam, ze jedynie na medycyne w Poznaniu jest potrzebna tylko matura rozszerzona z biologii i chemii. Jednak, teraz przeczytalam cos z czego by wynikalo, ze sama biologia i chemia wystarczy takze na AM w Bialymstoku i Katowicach, a rozszerzona z biologii i chemii + do tego podstawowa z fizyki do Warszawy i Lublina. Czy to prawda?
Demilich
Posty: 53
Rejestracja: 19 lip 2007, o 17:03

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Demilich »

Tak to prawda :] ale to od przyszłego roku dopiero :] sprawdz sobie w zasadach rekrutacji na przyszły rok w interesujacych cie uczelniach
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: scarlett89 »

Te zasady obowiązują na rok akademicki 2008/2009 - czyli dotyczy to rocznika 89 ktory zdaje mature w tym roku szkolnym.
Piotrek_1989
Posty: 5
Rejestracja: 6 paź 2007, o 16:31

Re: Medycyna bez fizyki?

Post autor: Piotrek_1989 »

Może wskrzeszam lekko podstarzały temat, ale nie ma ktoś może w miarę pewnych informacji jak z tą fizyką wygląda sytuacja? Które z akademii poza Poznaniem nie będą jej wymagać? Przeszukałem strony internetowe i niestety w większości ciągle niezaktualizowane. Chciałbym studiować medycynę, a z fizyką niestety nienajlepiej przędę, a do Poznania jest się bardzo trudno dostać (bio i chem prawie max), w dodatku jest w nim podobno ciężej niż np. na PAM-ie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości