Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
marchew12
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2010, o 11:59

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: marchew12 »

Nie wiem, bo chodziłam tylko na standardowy wf Wszystko Wam powiedzą na pierwszych zajęciach O ile dobrze pamiętam to ta karta kosztuje 50 zł (nie wiem czy semestr czy rok) i ma się wstęp na każde zajęcia na jakie ma się ochotę

podaję jeszcze link do strony AZS

Kod: Zaznacz cały

azs.wum.edu.pl/
a tu do Studium odpowiedzialnego za standardowe zajęcia

Kod: Zaznacz cały

swfis.wum.edu.pl/
BTW - do studentów wyższych lat: czy to prawda, że z wf macie teraz zaliczenia?
antymon
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 09:33

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: antymon »

Cześć wszystkim Mam pytanie do studentów, którzy przeszli już pierwszy rok Pamięta może ktoś z Was jakie mniej więcej zagadnienia były na pierwszym kolokwium z chemii (powtórka z liceum)? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
farma_12
Posty: 10
Rejestracja: 18 lip 2013, o 18:34

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: farma_12 »

antymon, trochę tego było : nazewnictwo, wzory strukturalne i kreskowe, redoksy, związki kompleksowe, wiązania, dysocjacja, hydroliza. To chyba te najważniejsze, musiałabym moich notatek poszukać po więcej zagadnień.
antymon
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 09:33

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: antymon »

farma_12, dzięki wielkie, gdybyś jednak znalazła dokładnie zagadnienia byłabym jeszcze bardziej wdzięczna
milka_93
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 17:59

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: milka_93 »

Pamiętam, że na pierwszym kolokwium największy nacisk jest kładziony na reakcje redoks (asystentom chodzi o porządne dobieranie wspólczynników), dużo punktów było też za zadanie z rysowaniem wzorów strukturalnych, ale kolokwium będzie dopiero w połowie października więc luuzik
milka_93
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 17:59

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: milka_93 »

Ktoś wcześniej pisał o robieniu zielników.Broń Boże nie chcę Was straszyć, ponieważ wszystko jest do przejścia, ale uważam,że wykonanie zielnika w porównaniu do tego, co czeka Was na botanice to byłby pikuś".
Awatar użytkownika
serpentina
Posty: 53
Rejestracja: 19 wrz 2012, o 19:18

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: serpentina »

A ja mam pytanie o wf które zajęcia cieszą się najwiekszym powodzeniem i co osobiście polecacie/na co chodziliście?
antymon
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 09:33

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: antymon »

Mam pytanie odnośnie języka angielskiego Od przedszkola uczyli mnie niemieckiego. Miałam taki fart", że każda szkoła do której trafiałam specjalizowała się w nauce niemieckiego rozszerzonego, natomiast angielski od przedszkola był na bardzo niskim poziomie. Maturę zdawałam również z języka niemieckiego na rozszerzeniu. Pewnie, że mogłam chodzić na dodatkowy angielski i chodziłam, ale nie przykładałam się zbytnio do tego, ponieważ nigdy nie było na to czasu (moja odwieczna wymówka). Mój angielski nie oszukujmy się jest na mega podstawowym poziomie. Teraz pytanie: poradzę sobie na angielskim na 1 roku? Zaznaczę, że jestem pracowita i od początku wakacji siedzę i się szkolę
farma_12
Posty: 10
Rejestracja: 18 lip 2013, o 18:34

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: farma_12 »

antymon ,angielski różni się od tego w szkole. Na farmacji są teksty i jest główny nacisk na słownictwo medyczne. Nie przejmuj się, nie jest wcale trudno
antymon
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2013, o 09:33

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: antymon »

Bardzo dobrze to czytać
kowalfarm
Posty: 20
Rejestracja: 11 lip 2013, o 19:20

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: kowalfarm »

ja uczyłem się od podstawówki niemieckiego, na maturze zdawałem niemiecki rozszerzony a z angielskiego jestem noga, miałem tylko w liceum na bardzo, bardzo, bardzoooooooo podstawowym poziomie a zdałem i poradziłem sobie z angielskim, angielski to pikuś na tych studiach
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: kokardka »

Gdzie jest przystanek Banacha 02? Czy z niego trzeba daleko iść do właściwego budynku, w którym mamy codziennie zajęcia?
panide
Posty: 177
Rejestracja: 5 lip 2012, o 19:16

Re: Farmacja WUM - przewodnik pierwszaczka :)

Post autor: panide »

hmm. Na te cyferki przy przystankach ja akurat nie patrzę ale jesli to jest przystanek tramwajowy przy szpitalu Banacha i jesli zajęcia masz w głównym budynku wumu itd to idąc z tego właśnie przystanku w stronę bloku F idzie się jakieś 7minut, niekiedy nawet szybciej. zalezy jak kto chodzi

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości