Witowski biologia 2012/2013- podajemy błędy

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
adert123
Posty: 27
Rejestracja: 5 sie 2012, o 23:36

Witowski biologia 2012/2013- podajemy błędy

Post autor: adert123 »

Witajcie
Jak sam tytuł wskazuje- chciałbym abyśmy wypisywali tutaj błędy z zbioru Dariusza Witowskiego do biologii 2012/2013.

Dużo osób mówi że są w nim błędy- każdy może się mylić nawet autor jesteśmy tylko ludźmi.
Wiadomo że większość (zdecydowana większość) zakupiła ten zbiór i go przerabia.

Sugeruję podać numer zadania nasza odpowiedź (prawidłowa) odpowiedź autora nasze uzasadnienie.

Pozdrawiam
PS: Myślę że temat jest jak najbardziej przydatny
gatqa
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 21:21

Re: Witowski biologia 2012/2013- podajemy błędy

Post autor: gatqa »

zadanie 673
Dotyczy wad refrakcji oka. Do zadania jest dołączony schemat na którym są przedstawione 2 wady ( krótko- i dalekowzroczność). W zadaniu należy zweryfikować poprawność 4 zdań dotyczących wad.
wg autora 4 zdanie jest P wg mnie to jest F. cytuje Na schemacie B przedstawiono korekcję dalekowzroczności, której przyczyną jest zbyt duża siła skupiająca soczewki oka
anka123
Posty: 71
Rejestracja: 11 lip 2012, o 18:40

Re: Witowski biologia 2012/2013- podajemy błędy

Post autor: anka123 »

dobry pomysł, też się dołączę
zad. 498
Odruchy warunkowe i bezwarunkowe: przykład III wedlug autora cofanie ręki na widok ostrego przedmiotu to odruch bezwarunkowy, natomiast według mnie jest to odruch warunkowy ponieważ wykształca się dopiero w trakcie życia (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić).
camilla1906
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:31

Re: Witowski biologia 2012/2013- podajemy błędy

Post autor: camilla1906 »

Zadanie 30 (tom drugi)
Powinno być transport aktywny - I, ponieważ w transporcie bierze udział energia w postaci ATP
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości