Cóż, spróbujemy za rok :)

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: Passiflora »

Moim zdaniem bardzo dobry zbiór. Są tam zadania nad którymi trzeba trochę pomyśleć, ale jednocześnie są na poziomie obecnej matury z chemii.

Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: smile22 »

tomsa1993, zadania nie są tak schematyczne jak w Witowskim, jedne łatwiejsze, inne wymagające pomyślenia, kombinowania. Tak jak pisze Passiflora, poziom dostosowany do matury, co jest bardzo ważne.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: mis koala »

Maturalnie że zdasz gorąco też polecam - fajne maturalne zadanka
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: Passiflora »

A co myślicie o zbiorze Beaty Ostrowskiej?
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: smile22 »

Passiflora pisze:A co myślicie o zbiorze Beaty Ostrowskiej?
Mam tą pozycje od niedawna, na razie zrobiłam niewiele. Wydaje mi się, że zadania są maturalne, chociaż zdarzają się dość nietypowe.

Niech ktoś się jeszcze wypowie.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: moorisett »

Co do Ostrwoskiej mam mieszane uczucia, dużo zadań niematuralnych - myślę, ze jest dużo lepszych pod kątem maturalnym zbiorów.

Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: smile22 »

moorisett, jeszcze porobię trochę zadań z Ostrowskiej, ale jak faktycznie uznam, że są niematuralne to zbiór pójdzie w kąt.
Chociaż przy obecnej maturze z chemii to sama już nie wiem co jest maturalne, a co nie. Matura w 2011 i 2012 była zupełnie inna niż wcześniejsze i ta w 2013 była w systemie wcześniejszych.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: mrsdavis »

Mi się Ostrowska podobała. Nie pamiętam, czy rzeczywiście było w niej dużo niematuralnych zadań, ale jak pisze smile22, nie jestem również w stanie określić, co jest maturalne, a co nie.
W Twojej maturze są zadania z tekstem popularnonaukowym, są dotyczące chemii w życiu codziennym, a moim zdaniem to plus.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: Passiflora »

To w takim razie dopisze ten zbiór do listy, bo w zeszłym roku przerobiłam tylko jeden dział
Awatar użytkownika
dzasta94
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2013, o 09:54

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: dzasta94 »

Ja myślałam o zbiorze Persony z biologii)
inna93
Posty: 53
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 13:43

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: inna93 »

Wszystkim tym co planują dostać się na medycynę polecam pisanie fizyki na poziomie podstawowym lub jak ktoś woli na rozszerzonym.Ja też się nie dostałam w tamtym roku,a w tym udało się.Fizyki nauczyłam się w ciągu roku bez żadnych korepetycji .Dzięki temu jestem teraz szczęśliwą studentką medycyny:)
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: Passiflora »

dzasta94 pisze:Ja myślałam o zbiorze Persony z biologii)
Na dobrą sprawę to nie warto w niego inwestować ponad 50zł. Tam są praktycznie same zadania testowe, które nie nauczą Cię pisania pod klucz". A zadania otwarte znajdziesz w internecie, w ogólnodostępnych arkuszach

Jeśli chodzi o pisanie fizyki, to coraz więcej uczelni zmienia wymagania i zamienia fizykę na matematykę. W 2014 roku nie opłaca się jej pisać jeśli myśli się o medycynie.

tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: tomsa1993 »

Passiflora, jakie będziesz przerabiać zbiory z biol
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości