Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Horus
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2013, o 13:07

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Horus »

prometeusz to sobotta(w sensie atlas) +podręcznik w jednym. przydaje sie szczegolnie 3 tom na neuro.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Jivan »

Jeszcze pytanie do starszyzny, czy wy kupujecie wszystkie książki podane w rozpisce uczelnianej czy tylko parę najważniejszych, jak to jest? np do takich przedmiotów jak biofizyka, czy embriologia wypożyczacie?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: goodman »

Jivan, nie wiem jak Wy na Ligocie, ale my we Wrocku, oprócz wykazu, mamy fajną rozpiskę stworzoną dzięki Peer Support (projekt IFMSA-Poland). Taki subiektywny poradnik, co warto, a co nie, napisany przez koleżanki z IFMSA. Możliwe, że u Was też coś takiego jest.
Ja kupiłem wszystkie potrzebne książki/ksera używane, w bdb stanie, prawie połowę taniej (a ksera za grosze). Na fejsie są tworzone grupy gdzie studenci sprzedają książki na daną uczelnie. Często można kupić hurtowo od jednej osoby prawie wszystkie potrzebne pozycje. Zwykle w parę dni można mieć cały komplet i ew. odebrać jak się będzie już na miejscu, żeby nie płacić za wysyłkę (ja tak zrobiłem).
Osobiście wolę mieć swoje książki, czy ksera, po których w razie potrzeby mogę mazać zakreślaczem.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2013, o 19:09 przez goodman, łącznie zmieniany 1 raz.
________

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: ________ »

Program peer support jest organizowany przez IFMSA Poland. Znalazłam na stronie oddziału śląskiego coś takiego, niestety z roku 2012

Kod: Zaznacz cały

slask.ifmsa.pl/pl/peer_support_47
Może jeszcze u Was to dopracują.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: szizii »

To ja jeszcze pomęczę głupim pytaniem z kwestii atlasów anatomicznych
Oczywiście jak to ja, pospieszyłam się z kupnem i mam Nettera po polsku. Czy jest sens mieć ten atlas i uczyć się mianownictwa łacińskiego np. z Bochenka/jakiegoś słownika z mianownictwem albo wypisywać w trakcie zajęć słówka? Nie wiem, czy dam radę wypożyczyć jakiś inny atlas w bibliotece a raczej szkoda mi pieniędzy żeby kupować drugi. Lepiej sprzedać ten atlas jak najszybciej i wyposażyć się w ten po angielsku/łacinie czy jednak język nie stanowi większego problemu?
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Lucyfer »

możesz podopisywać łacinę/angielski
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: szizii »

Jeszcze jedno pytanie z serii irytujących, mam nadzieję ostatnie.
Wszędzie każdy mówi o obowiązkowych fartuchach, czepkach, etc. A co z obuwiem na ćwiczenia z anatomii? Rozumiem, że skoro nikt o tym nic nie wspomina, to znaczy że żadnych zaleceń tutaj nie ma? Pytanie może i dziecinne ale dla nowicjuszki wydaje się trochę dziwne wejście na ćwiczenia z anatomii w prosektorium na przykład w przemoczonych kaloszach, w których przyszło się na uczelnię.
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: bradykinina »

chodaki nie no żartuje

dołączam się do pytania
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Lucyfer »

Obuwia się nie zmienia
________

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: ________ »

szizii, bradykinina, zależy gdzie idziecie. Na niektórych uczelniach faktycznie nie wpuszczą Cię na ćwiczenia z anatomii, jeżeli nie masz białych laczków na stopach (np Lublin), a na niektórych nie trzeba zmieniać butów.
W Lbnie chodzi się w podobnych butach.
(białe, z zakrytymi palcami)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, o 13:53 przez ________, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: mrsdavis »

sylwia1508 pisze:jeżeli nie masz białych laczków
Nie mogę się powstrzymać.


W Zabrzu nie trzeba zmieniać.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: lith »

jak się mówi na laczki na Śląsku?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: mrsdavis »

Chyba laćki, a u mnie w domu niestety po prostu kapcie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości