Maturka 2015 biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: annusza »

Uważaj, żeby się nie wypalić . Z doświadczenia wiem, że nie warto brdzo wcześnie przejmować się maturą, bo to bardzo męczy. Uczyć się, przykładać - jasne, nawet trzeba, ale potrzebny jest też zdrowy dystans ).
Patrykowo
Posty: 117
Rejestracja: 10 maja 2013, o 08:41

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Patrykowo »

A jak myślicie mając teraz wynik z matury około 60-65% jest dobrze? Bo spróbowałem tegoroczną maturę zrobić i sprawdzałem odpowiedzi z tymi na CKE i miał bym tyle około. Mówie o biologii rozszerzonej.
Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Eustachiusz »

Z chemii polecam Barbarę Pac - ABC maturalne. Zadania dosyć nieszablonowe i wymagające myslenia, super sprawa przed maturą, do tego oczywiście Witowski. I przed maturą rozwiązuj sobie arkusze maturalne aż do bólu. I przede wszystkim dobrze rozplanuj sobie czas i nie stresuj się Będzie dobrze
Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Kaśśśka »

Patrykowo pisze:A jak myślicie mając teraz wynik z matury około 60-65% jest dobrze? Bo spróbowałem tegoroczną maturę zrobić i sprawdzałem odpowiedzi z tymi na CKE i miał bym tyle około. Mówię o biologii rozszerzonej.
To bardzo dobrze.

Polecam (chem i biol)
- zbiory Witowskiego
- Bukałę w każdej postaci
- możesz też sobie załatwić genetykę Lewińskiego, super wytłumaczone, można sobie poćwiczyć krzyżówki, i pośmiać się przy okazji, bo świetnie wszystko jest napisane (oczywiście całej książki nie przerabiaj)

Jak posiadasz Villego, to nie opłaca Ci się kupować więcej książek do biologii, bo w Villim możesz wszystko sprawdzić.

Najważniejsze to powtarzać ciągle materiał.

W trzeciej klasie zrób wszystkie możliwe arkusze maturalne (podstawa, rozszerzenie, próbne, właściwe itd), w ten sposób można się najwięcej nauczyć.
Powodzenia!
Patrykowo
Posty: 117
Rejestracja: 10 maja 2013, o 08:41

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Patrykowo »

Kupiłem bukałe i inne rzeczy i chyba już praktycznie skompletowałem materiał, teraz tylko się uczyć
wikstar
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2012, o 19:01

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: wikstar »

i ja piszę w 2015 Bukała na prawdę warta zakupienia? orientuje się ktoś czy mogę odkupić je od starszych roczników czy są teraz jakieś nowe wersje?
Patrykowo
Posty: 117
Rejestracja: 10 maja 2013, o 08:41

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Patrykowo »

Dużo ma zadań pod maturę autorskich i z tyłu są odpowiedzi, teoria też w nich jest, ale lepiej z innych podręczników też doczytywać:)
Awatar użytkownika
Kaśśśka
Posty: 45
Rejestracja: 21 cze 2011, o 21:17

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Kaśśśka »

wikstar pisze:i ja piszę w 2015 Bukała na prawdę warta zakupienia?
na prawdę Może jedynie Ewolucjonizm za trudny.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: ryniofit8000 »

Kaśśśka,
Nie zgadzam się
W Bukale jest sporo informacji niepotrzebnych do matury. Mogą się przydać jak coś na olimpiadę.
Ja sobie czytam Bukałę i uczę się stamtąd niektórych rzeczy, których nie było na lekcji i w podręczniku, ale nie wszystko.
Dobre są zadania w Bukale, bo zmuszają do myślenia.
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: truuskaawka »

A bardzo zmieniają się te książki Bukały z roku na rok?

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: ryniofit8000 »

Ja mam jakąś dość starą wersję, a mój kolega najnowszą. Zmiany są, ale mało widoczne. Spokojnie możesz kupować używane wg. mnie.
Monysza23
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2013, o 22:53

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Monysza23 »

i pytanie, gdzie można dostać komplet Bukały
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: ryniofit8000 »

Szukaj po antykwariatach, księgarniach internetowych, na allegro
Na pewno znajdziesz. Chociaż powiem ci że takich całych kompletów naraz sprzedawanych to nie widziałem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość