Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: Smile_Forever »

Co do mnie - polecam podręczniki PWN, bardzo podobały mi się również Nowej Ery, poza tym oczywiście Bukała i książki Lewińskiego jak najbardziej
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: Jivan »

na poszerzenie, seria podręczników PWN do LO starej daty, także WSiP stary, Ville to kasa w błoto wg mnie, bardzo chaotycznie opisany , anata człowieka, zresztą kiepska opisana razem z gąbkami, płazińcami itp , ja polecam 5tomowy PWN plus Potem Bukała na utrwalenie, bo w bUkale to czysta wiedza bez opisów, jak ktoś chce się DOuczyć, bo na samym operonie tez niektórzy dobrze piszą maturki, ale mi akurat sam operon by nie wystarczył
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: anna95 »

Przepraszam, że tak marudzę, ale czy możecie mi jeszcze doradzić, z czego genetykę mam robić? Lewiński? Bukała? A może wystarczy PWN? Tylko nie Operon proszę, bo tej ostatniej części to już w ogóle nie trawię, mam wręcz wysypkę, jak ją widzę
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: mrsdavis »

annaha, najlepiej z tego, co jest dla Ciebie najbardziej zrozumiałe Ja czytałam genetykę z Lewińskiego i Jedności i różnorodności.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: Collo »

annaha, mi Bukała pasowała Akurat w tej części mało jest rzeczy nadprogramowych.
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: anna95 »

Dzięki To zrobię wobec tego Lewińskiego i PWN, a jak znajdę jeszcze czas, to zerknę na Bukałę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości