Stara matura w 2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
EvoRS
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 18:43

Stara matura w 2015

Post autor: EvoRS »

Witam.
Po gimnazjum wybrałem się do technikum ekonomicznego, ale po 1,5 roku okazało się, że to jednak nie moja bajka. Przez ostatnie pół roku zastanawiałem się nad kierunkiem studiów, no i padło na medycynę. Chciałem się dowiedzieć czy to osiągalne abym w 2 lata przygotował się sam do matury rozszerzonej matury z biologi i chemii, ponieważ maturę z matematyki na rozszerzonym teraz piszę średnio na 70% więc spokojnie dobije do 95% w ciągu 2 lat.
Co o tym sądzicie?
Czy ktoś komu się udało mógłby mi doradzi jak rozłożyć materiał i z jakich książek najlepiej korzystać (mam oszczędzone na ten cel 600 zł)? A i jaką uczelnie polecacie?
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Stara matura w 2015

Post autor: młody technik »

Mógłbyś sprecyzować tytuł tematu? Czy chodzi o to, że maturę będziesz zdawał jeszcze starego typu z racji technikum, tak?

Co do przygotowań to myślę, że rok wystarczy. O podręcznikach jest dużo tematów na forum, generalnie najczęściej z chemii polecane są podręczniki z wyd. Rożak, jeśli chodzi o zbiory zadań to Witowskiego. Z bio się nie wypowiem, gdyż zrobiłem tylko jeden mały zbiór. No i najważniejsze - arkusze (zarówno z bio jak i z chem). Zrobić ich jak najwięcej w ostatnim etapie przygotowań do matury.
EvoRS
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 18:43

Re: Stara matura w 2015

Post autor: EvoRS »

Tak właśnie chodziło mi o to, że z racji technikum maturę na starych zasadach zdaje dopiero w 2015 r.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Stara matura w 2015

Post autor: młody technik »

Ciekawi mnie, czy z tego powodu będziesz musiał zdawać coś w rodzaju egzaminu na uczelnię czy tez nie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości