Rajgras wyniosły, marchew dzika, kłosówka, jaskier, aster, szczaw, komonica; lucerna, chaber

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
zielonyogórek
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 18:07

Rajgras wyniosły, marchew dzika, kłosówka, jaskier, aster, szczaw, komonica; lucerna, chaber

Post autor: zielonyogórek »

Witam:)
Kilkoma słowami wstępu: A więc mam na zadanie wykonanie zielnika. Biegła w rozpoznawaniu roślin niestety nie jestem, nigdy nie były one moją pasją. Wertując książki i strony internetowe niewiele zdziałałam a tu czas zaczął naglić:)
Proszę więc o pomoc. Zamieszczam link do folderu ze zdjęciami/skanami roślin świeżo zebranych a także już ususzonych - podarki od hojnych znajomych. Gatunków powinno być min.25 zebrałam ich więcej ale pewnie nie wszystkie da się rozpoznać (chyba że was nie doceniam D)
Mojemu wybawcy/ moim wybawcom będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam, Kaja
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Pomoc w rozpoznaniu roślin

Post autor: DrTrutek »

Nie dość, że chcesz to zrobić niesamodzielnie bez wysiłku to jeszcze jesteś trochę nachalna - nie za dużo od razu?
Rób bardziej po niemiecku: powoli a stale.
Rdest (może szczawiolistny) pępawa gorczyca polna czyściec błotny rzodkiew świrzepa krwawnica posp. wierzbownica wyka płotowa wiesiołek pępawa dw. rdest perz kłosówka wełn. gorczyca polna pszonak drobn. chwastnica jedn. mietlica biał. kupkówka krwawnica tojeść posp. rzodkiew św. krwawnica krwawnik krwawnica dziurawiec pszonak dr. komonica nawłoć kan. lub późna.
Resztę jutro, bo znużyło mnie.
Obowiązkiem moim jest donieść do p. magister o twojej niesamodzielności tego zielnika.
zielonyogórek
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 18:07

Re: Pomoc w rozpoznaniu roślin

Post autor: zielonyogórek »

Przepraszam za tą nachalność. Krytykę przyjmuję i dziękuję za wielką pomoc.
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Pomoc w rozpoznaniu roślin

Post autor: DrTrutek »

Potem: rajgras wyniosły marchew dzika kłosówka 2X jaskier aster chaber 2X szczaw komonica lucerna nerk. chaber.
Chaber to nie chaber bławatek, tylko inny. Jaki? - za mało danych. To samo z jaskrem, astrem, szczawiem.
Resztę - jutro.
zielonyogórek
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 18:07

Re: Pomoc w rozpoznaniu roślin

Post autor: zielonyogórek »

Znów bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Pomoc w rozpoznaniu roślin

Post autor: DrTrutek »

Dalej: skrzyp bylica pszonak drobnokw. chaber trawa nawłoć tej z białymi kwiatami nie poznałem - proszę o lepsze zdjęcia komonica wierzbownica lucerna nerk. koniczyna czerwona rumianek lub maruna komonica chwastnica jedn. koniczyna czerw. cieciorka pstra 2X wyka ptasia 2X pięciornik gęsi i brodawnik jesienny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości