Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
entropya
Posty: 93
Rejestracja: 20 gru 2011, o 17:46

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: entropya »

Musisz być ze wsi i być samotną matką dwójki upośledzonych dzieci - na pierwszym roku, bo później zapewne jest łatwiej.
Awatar użytkownika
Ziuta
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2013, o 08:14

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Ziuta »

Sama bym o to pytała, ale wczoraj powiedziano mi kiedy składałam papiery, że miejsca są tylko w trójkach.
ania_ach
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2012, o 02:34

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: ania_ach »

A jakie dokumenty trzeba dostarczyć aby dostać akademik? I na jaki adres? Liczy się dochód czy kolejność zaniesienia podania? Z góry dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Ziuta
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2013, o 08:14

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Ziuta »

Podanie z pieczątką dziekanatu (można wziąć przy składaniu papierów) zdjęcie do karty mieszkańca. Ponoć liczy sie dochód, odległość i kolejność składania podań, ale lepiej żeby ktoś obeznany opowiedział, jak to w realu wygląda i czy da się coś wykombinować.
Oficjalnie:
zobacz-ten-plik.pdf
(68.57 KiB) Pobrany 34 razy
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: ponka »

na 1. roku praktycznie nie ma szans na jedynkę. później jest łatwiej, bo się wcześniej składa deklaracje. i liczy się średnia, na pewno dochód, odległość itp.
Awatar użytkownika
Zireael
Posty: 116
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:46

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Zireael »

Ankosik tego mi było trzeba
karolkaaaa
Posty: 101
Rejestracja: 12 cze 2011, o 12:14

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: karolkaaaa »

Cześć! Studiuję weterynarię w Olsztynie, jednak zastanawiam się nad przeniesieniem do Wrocławia. Czy znacie może kogoś kto przeniósł się po 2. roku? Jakie są wrażenia tej osoby po przeniesieniu się? Jak to jest z odrabianiem różnic programowych? Niestety Pani w dziekanacie nie była w stanie mi powiedzieć jak to jest z różnicami i powiedziała, że przed złożeniem papierów trzeba się umówić z dziekanem.
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Ankosik »

na które wykłady na 3 roku warto chodzić, a które można sobie odpuścić? są któreś obowiązkowe?
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

Orientuje się ktoś może, jak to jest ze stypendium naukowym? Chodzi mi o to, czy jest przyznawane od konkretnej średniej, bo gdzieś tak słyszałam, ale na stronie uczelni znalazłam tylko info o stypendium dla 10% najlepszych studentow, wiec nie wiem czy nie potrafie szukac, czy po prostu nie ma czegoś takiego jak stypendium za konkretną średnią.
Dokopałam się do czegoś takiego, ale to jest tak stare ze na pewno juz nieaktualne.

I drugie pytanie, co do książek na 2 rok, szukałam i dokopałam się do konkretnych tytułów, ale niektóre posty też były dość stare, wiec jeśli ktoś może mi powiedzieć czy to jest aktualne, ewentualnie co jeszcze potrzeba to bede wdzięczna

Chów i hodowla zwierząt:
-wiem, że potrzeba skrypt, tylko który? bo widzialam różne wersje
-"Kynologia: wiedza o psie Monkiewicz

Fizjologia zwierząt:
-Fizjologia zwierząt : przewodnik do ćwiczeń Zawadzki, Dejneka, Zięba
-Krzymowski „fizjologia zwierząt”

Mikrobiologia weterynaryjna:
-Larski Z.: Diagnostyka wirusologiczna chorób zwierząt
-Mikrobiologia weterynaryjna / J. Buczek, J. Wawrzkiewicz, K. Wawrzkiewicz

Planuję zajść do biblioteki, póki coś tam jeszcze jest, więc będę wdzięczna za szybką odpowiedź
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Ankosik »

na tej stronie, trochę wyżej masz aktualizacje z tego roku. Na chów warto załatwić sobie książkę lub skrypt Kuczaja, nie wiem czy można dostać w bibliotece, u nas na roku ktoś zeskanował te rozdziały, które były potrzebne i wrzucił na neta. Te książki są o bydle, a do innych zwierząt wystarczy to co podadzą na ćwiczeniach i wykładach. Książka Monkiewicza kompletnie nie przydatna, tak samo jak skrypty Pawliny. Fizjologia i mikrobiologia to co napisałaś
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kas_ia »

Ankosik pisze:na tej stronie, trochę wyżej masz aktualizacje z tego roku. Na chów warto załatwić sobie książkę lub skrypt Kuczaja, nie wiem czy można dostać w bibliotece, u nas na roku ktoś zeskanował te rozdziały, które były potrzebne i wrzucił na neta. Te książki są o bydle, a do innych zwierząt wystarczy to co podadzą na ćwiczeniach i wykładach. Książka Monkiewicza kompletnie nie przydatna, tak samo jak skrypty Pawliny. Fizjologia i mikrobiologia to co napisałaś
Ok, dzięki wielkie za odpowiedź
A ta książka Wawrzkiewicza do mikrobiologii to ma być wydanie z 1983, czy jest moze jakies nowsze?
Ankosik
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2011, o 12:21

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Ankosik »

nie wiem, z którego dokładnie roku, ale to jest taka stara książką, więc całkiem możliwe że z 1983
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: Kolave »

Kuczaj jest w bibliotece, tam hodowla bydła standardy unijne czy jakos tak
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość