Matura 2008 - terminy

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: Ann »

Ja tam cieszę się, że wszystko praktycznie naraz będzie załatwione, czyli biologia, chemia i fizyka. Trochę mniej stresu, później tylko czekać na wyniki. Aj to dopiero będzie
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: parva »

A ja się cieszę, że na weterynarię nie trzeba fizyki Ale rzeczywiście mogli wam zrobić chociaż dzień przerwy między fizą a chemią.

Z drugiej strony nie ma co martwić się na zapas Damy radę
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: agatha_89 »

KONIEC Z AMNESTIĄ MATURALNĄ

Zmiany dotyczą także uczniów, którzy z końcem nowego roku szkolnego kończyć będą naukę w szkołach - abiturienci przystępujący wiosną do matur nie będą objęci tzw. amnestią. Jeśli nie zdadzą jednego z egzaminów, będą mogli pod koniec wakacji przystąpić do egzaminu poprawkowego.
Co to ma znaczyć ? Co mam przez to rozumieć ? Tzn,że b=nie będe mogła obalć nawet przedmiotu dodatkowego?
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: Claudia »

Chodzi o to, że amnestii już nie będziebo jak była to mogłaś jeden obowiązkowy przedmiot nie zdać(poniżej 30%) a i tak masz zdaną maturę. Teraz ten rocznik ma tak, że musisz obowiązkowe zdać powyżej 30% i masz zdana maturę. A dodatkowymi to ty sie nie martw bo one tylko dodają ci punktów a nie decydują czy zdasz maturę. Możesz nawet byle jak napisać dodatkowe one tylko dodają punktów.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: Ann »

Hm co do tej próbnej matury, to okazuje się, że jej po prostu NIE BęDZIE !
Ministerstwo ponoć nie da dofinansowania, nie wiem z jakich powodów
Nasze LO mimo wszystko w porozumieniu z innymi szkołami zrobią nam tę maturę tak jakby wspólnie, z tym, że będzie odpłatna
Dziwi mnie tylko, że nic o tym wcześniej nie było słychać
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: parva »

Ja też byłam zaskoczona, kiedy na rozpoczęciu roku szkolnego dowiedziałam się, że matur próbnych nie będzie. Powód jak zwykle ten sam - rzekomy brak pieniędzy Coraz mniej podoba mi się ten nowy minister edukacji.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: agatha_89 »

a u mnie sa matury póbne przynajmniej wszystko na to wskazuje, bo nauczyciele nam o tym mówią.
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: Ciconia »

U mnie tez beda matury probne tylko jakies wewnatrzszkolne.nie z OKE jak zawsze
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: parva »

No tak, wewnątrzszkolne u nas też będą, ale to jednak nie to samo Tym bardziej, że pytania układać będzie pewnie nasza biologiczka
Mała Mi
Posty: 272
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 19:58

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: Mała Mi »

u nas też matura tylko wewnętrzna. nie wiem czy to dobrze, czy źle. z jednej strony niby ma byćsuper trudna i dostaniemy kopa żeby zabrać siędo nauki, a z drugiej nie wiadomo jakby się wypadło w porównaniu z całym krajem.
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: DK »

U mnie też szkoła organizuje próbną mature. Z tego co się dowiedziałam nawet można będzie zdawać przedmioty dodatkowe. Z drugiej strony ministerstwo głupio robi, te mundurki i inne bzdety a o takich rzeczach jak próbna matura zapominają przecież to podstawowa rzecz!
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: agatha_89 »

a ja słyszałam,że państwo sfinansuje próbne matury,ale mają sie one dobyć w marcu, co uważam,za chore, bo to już trochę za późno. I teraz nie wiem co z wiązku z tym zrobi szkoła, czy zrobi nam i tak swoja próbna mature w listopadzie.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Matura 2008 - terminy

Post autor: scarlett89 »

Wiecie co? Super, że zdajemy w tym roku maturę - zmiany z rok na roku są coraz bardziej absurdalne - co już my możemy odczuć. Wolę teraz podchodzić do matury niż być za dwa lata na miejscu tegorocznego pierwszoklasisty. brrr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości