SGGW Warszawa

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
chalize1144
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 13:23

Re: SGGW Warszawa

Post autor: chalize1144 »

OK znalazłam dzięki wielkie !
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: paulina_47 »

Co jest przydatne na 3 rok? POtrzeba kupić jakis sprzęt?
No i to, co słychać o tej farmakologii to prawda? Że tak strasznie, tak xle i ze biją
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

paulina_47 pisze:Co jest przydatne na 3 rok? POtrzeba kupić jakis sprzęt?
No i to, co słychać o tej farmakologii to prawda? Że tak strasznie, tak xle i ze biją
Na 3 rok potrzebne są narzędzia na chirurgie (ale to chyba semestr letni) - igłotrzymacz, penseta chirurgiczna i nożyczki
Na semestr zimowy będzie potrzebne wyposażenie na sekcje - gumowe rękawiczki na każde ćwiczenia (o ile wykonujesz sekcje), czepek, buty jednorazowe, długi fartuch.

Jeśli chodzi o farme - tak to prawda Warto się nastawić, że to przedmiot z którym nie ma żartów i mocno do niego przyłożyć. Mnie wszyscy straszyli farmą i bałam się jej strasznie, dzięki czemu miałam 4,5 na koniec i wszystkie koła w 1 terminie Farmy się nie olewa! Warto przeczytać materiały krążące z każdego działu + zerknąć do książki, a jakieś 2 dni przed kołem maglować pytania z poprzednich lat (jest tego z milion )) ) Wbrew pozorom wcale nie jest to przedmiot, którego nie da się ogarnąć, albo ktoś złośliwie się mści na studentach. Jeśli się uczysz, chodzisz na koła (!) i przeczytasz coś przed każdymi zajęciami (wieczór przed wystarczy) to powinno iść gładko.

Warto przycisnąć też patofizjologię, wykłady są 2x w tygodniu i robi się z tego ogromny materiał do ogarnięcia. Jeśli masz siłę psychiczną to warto chodzić na wykłady, bo ta wiedza jakoś sama włazi do głowy i przed kołem nie ma szoku.

No i koniecznie chodzić na ostatnie wykłady z wirusologii
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: paulina_47 »

talagia pisze:
No i koniecznie chodzić na ostatnie wykłady z wirusologii
If you know what I mean.?

Dziękuję serdecznie za informację. Widzę, że w tym roku muszę się nieźle wyposażyć. Co do fartucha na sekcję- długi to jest do kolan czy do kostek? Ochraniacze takie jak w szpitalu, a czepek moze być taki cienki, prześwitujący, czy mają jakieś specjalne super wymagania?

I trochę zaniepokoiłaś mnie, gdy wspomniałaś jeśli bedziesz robić sekcję"
To znaczy, że na całą grupę jest jeden zwierz/narząd (nie wiem, jak to bedzie wygladało) i jak ktoś się łokciami przepcha to bedzie to robił i jest szansa, że ktoś wcale nie spróbuje?
Niestety, gdy jest sytuacja, że preparatów (czy czegoś takiego) jest mało to zaczynają się przepychanki, bo każdy by chciał.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

Fartuch klasyczny do kolan, z długimi rękawami (ewentualnie dodatkowo jednorazowy ochronny). Ochraniacze na buty takie jak w szpitalu (ci co robią sekcje zakładają kalosze), czepek zwykły, albo możesz sobie kupić materiałowy i mieć na długo - na przyszłą rzeźnie itp.

Sekcje wykonuje każdy i jest się wyznaczanym przez prowadzącego (chyba, że ktoś się bardzo wyrywa, a wszyscy już zrobili wcześniej). Zwierzak jest jeden na grupe, czasem jeden na 2 grupy Do sekcji jest typowanych kilka osób i każdy dostaje swoją działkę do roboty - jeden robi sekcje serca, drugi układu pokarmowego, trzeci moczowo-płciowego itp. Do tego są 2 osoby tzw. protokolanci, którzy zapisują to co mówią im wykonujący sekcje i na podstawie tego piszą protokół Technike sekcyjną zalicza się najpierw w teorii, potem w praktyce. Na koniec kursu patomorfologii należy wykonać sekcje z rozpoznaniem i wyciągnąc wnioski + łacina
Nikt się nie przepycha do robienia sekcji Co jest dziwne, bo 100 razy nudniejsze jest gapienie się przez 3h jak ktoś coś kroi.
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: paulina_47 »

Ale czad!
Czyli na patomorfologię bedzie potrzebny skalpel? Coś jeszcze?
Wiem, że narzędzia na chirurgię się przydadzą, ale to dopiero letni semestr.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

Na patomorfologię nie będzie potrzebny skalpel Sekcje robi się takim nożem jak w kuchni Mają tam swój sprzęt - nożyczki itp.
Marta-W
Posty: 27
Rejestracja: 27 cze 2012, o 08:05

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Marta-W »

Cześć! Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak uczyć się na fizjologię? Kompletnie mi ten przedmiot nie podchodzi i nie bardzo wiem jak się za niego zabrać. Krzymowski też jakiś nieprzydatny mi się wydaje. Z czego się uczyliście? Macie jakieś rady? Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: SGGW Warszawa

Post autor: paulina_47 »

Marta-W pisze:Cześć! Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak uczyć się na fizjologię? Kompletnie mi ten przedmiot nie podchodzi i nie bardzo wiem jak się za niego zabrać. Krzymowski też jakiś nieprzydatny mi się wydaje. Z czego się uczyliście? Macie jakieś rady? Z góry dzięki za odpowiedź
Dobra rada- obcykaj sobie porządnie wykłady. PORZADNIE. Na każde pytanie na kolokwium odpowiedz padła na wykładzie. Powinny krażyć takie kserowane wykłady, pisane przez kogoś odręcznie (ładnym pismem), wyglądaja jakby słowo w słowo spisane z ust profesora M. Są niezawodne
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: SGGW Warszawa

Post autor: olka951 »

Nie widziałam żeby była taka informacja na głównej stronie (chyba że już jest) więc dla tych co nie wiedzą , 8 lutego o godzinie 11 w SGGW odbędą się Drzwi Otwarte .
Ja będę, kto się wybiera?

Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Galloper »

Mam takie pytanko, jakie przedmioty są istotne (w większym lub mniejszym stopniu, nieważne) przy rekrutacji na weterynarię SGGW?
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: SGGW Warszawa

Post autor: olka951 »

Na SGGW brane są pod uwagę rozszerzona biologia i chemia.

Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Galloper »

Aha, dzięki za odpowiedź A język obcy nowożytny nie? Bo na niektórych uczelniach jest i się zastanawiałam jak z SGGW
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości