Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: distinguished »

Girion pisze:Takie klepnie po raz setny liczba atomowa jest 35, liczba neutronów 14, oblicz ile jest elektronów jest pozbawione sensu.

Dam sobie spokój na dzisiaj z węglowodorami. Idę do kinetyki.
Jest pozbawione sensu jeśli robisz wszystkie zadania z danego działu na raz. Czujesz, że umiesz? Zostaw. Wróć do tego za tydzień i zrób tyle zadań, aż znowu Ci się znudzi. Za tydzień znów czujesz, że umiesz to zostaw i wróć za miesiąc. Itd. Wtedy coś zapamiętasz na dłużej, a nie odwalisz na raz wszystko, bo przecież umiesz to doskonale, aż zadania się zlewają, tylko, że w maju można wiele takich pierdół zapomnieć, jeśli nie powtórzysz i nie utrwalisz, a odwalisz po prostu - żeby było zrobione.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Girion »

Ech, zostały mi jeszcze 4 strony ze stałej równowagi reakcji z Witowskiego.
Awatar użytkownika
Embarrassed
Posty: 69
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:42

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Embarrassed »

poprawiam maturę i wiem, z doświadczenia, że łatwe szczegóły umykają. Inaczej bym nie poprawiała Dlatego w tym roku, przerobię tyle zadań z danego działu/tematu/zagadnienia ile tylko mam
krupcia
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:28

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: krupcia »

Witam was serdecznie. W 2014 znowu będę pisać maturę i bardzo chętnie przyłącze się do wspólnej nauki. w grupie zawsze raźniej
Awatar użytkownika
Loon
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 11:05

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Loon »

Cześć. Chętnie popracuję z wami wspólnie. Trzeba działać, na wszelkie sposoby. Taki wyjątkowy, mam nadzieję że tylko rok. Pozdrawiam wszystkich tegorocznych maturzystów.

ps:
Szukam sobie kogoś do wspólnej nauki biologii przez skype. Jakieś wieczorne godzinki, nawet codziennie, wspólna mobilizacja do ciągnięcia dalej materiału, przepytywanie się nawzajem.
Ktoś się pisze?
Moim zdaniem wspólna nauka daje więcej, tylko trzeba mieć z kim.
Tegorocznych maturzystów bym prosiła najbardziej.
Chętnych proszę zgłosić się na pw
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Girion »

Mam pytanie do tych którzy mają aktualnie układ nerwowy.
Na czym polega bariera krew-mózg? Jak ona funkcjonuje?
POzdrawiam
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: KatarzynaZSDM »

Może ktoś mi powiedzieć czym się różni jeden zestaw od drugiego , no oprócz koloru okładki )
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

[Link] Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: mrsdavis »

Girion, jeżeli jesteś taki dociekliwy, to masz lekturę na ten temat. A tutaj post na ten temat.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Girion »

KatarzynaZSDM, tylko kolorem okładki imo, w niebieskiej są zadania maturalne z 2012 r, a w zielonej nie, gdyż powstała wcześniej.

Pytanie moje jest takie:
Jakw fosofrylacji niecyklicznej i cyklicznej powstaje ATP? W książce jest napisane: część energii którą dysponują przemieszczające się elektrony jest wykorzystywana do wytworzenia gradientu protonów - a w konsekwencji ATP.
Wiem, że syntaza ATP tworzy ATP przenosząc H+ na zewnątrz, poza komórkę, ale co do tego mają elektrony? Jak z elektronów robią się nagle protony?
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

Ja mam pytanie, czy do matury obowiązuje przemiana beta+ czy tylko beta-? Bo na lekcjach chemii przerabialiśmy tylko bete-.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: moorisett »

Girion pisze:KatarzynaZSDM, tylko kolorem okładki imo, w niebieskiej są zadania maturalne z 2012 r, a w zielonej nie, gdyż powstała wcześniej.

Pytanie moje jest takie:
Jakw fosofrylacji niecyklicznej i cyklicznej powstaje ATP? W książce jest napisane: część energii którą dysponują przemieszczające się elektrony jest wykorzystywana do wytworzenia gradientu protonów - a w konsekwencji ATP.
Wiem, że syntaza ATP tworzy ATP przenosząc H+ na zewnątrz, poza komórkę, ale co do tego mają elektrony? Jak z elektronów robią się nagle protony?
obejrzyj sobie animacje z fotosyntezy, tak najszybciej zrozumiesz

EDIT:
moja ulubiona -

Kod: Zaznacz cały

highered.mcgraw-hill.com/olcweb/cgi/pluginpop.cgi?it=swf::535::535::/sites/dl/free/0072437316/120072/bio13.swf
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Xerdox »

Tescka pisze:Ja mam pytanie, czy do matury obowiązuje przemiana beta+ czy tylko beta-? Bo na lekcjach chemii przerabialiśmy tylko bete-.
Moja nauczycielka powiedziała, że beta- jest dla podstawy, a beta+ jest już dla rozszerzenia (o zgrozo jakie to beta+ trudne jest ).
Dzisiaj zrobiłem 50 zadań z Witkowskiego. Czuję się spełniony.
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

No to my właśnie na zajęciach dla rozszerzonych wgl bety+ nie dotknęliśmy. Muszę ją jutro zapytać. Bo mi się tu zadania pojawiają, a ja nie wiem co robić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości