Biologia i biotechnologia na Uwr.

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Biologia i biotechnologia na Uwr.

Post autor: tagitsu »

alces pisze:kropka napisał/a:

po co w szkole średniej uczyli nas myśleć jeśli na studiach się to nie przydaje.


a tego to wybacz bo nawet nie skomentuje.
No mi podobnie jak alces wydaje się, że jednak myślenie przydaje się zawsze i to nie tylko na studiach ^_^ Wydaje mi się jednak, że aby móc coś zrozumieć i później wywnioskować to najpierw trzeba nauczyć się podstaw (pojęć) na pamięć.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: Biologia i biotechnologia na Uwr.

Post autor: Sil »

Ja też myślę, że warto myśleć

Wiedzę, że UWr ma na forum silną reprezentację. To bardzo dobrze, bo wkrótce mam nadzieję wstąpić w wasze szeregi ( i z tego co wiem, nie ja jeden ). Korzystając z tego, że temat o tej uczelni już istnieje, chciałbym Wam, drodzy studenci, zadać kilka pytań na temat studiów we Wrocławiu:
*Przedmioty do wyboru na pierwszym roku- czy są, jakie są, etc.
*Skrypty, podręczniki- czy są jakieśpewniaki", których z całą pewnością pierwszoroczni 2006/07 będą używać?
*Wykładowcy- czygryzą", a jeli tak, to jak mocno? Traktujcie, proszę, ten punkt z przymrużeniem oka. Ciekawe historyjki o wrocławskichlegendach mile widziane
*WFy Może nie są to zajęcia najważniejsze, ale są chyba obowiązkowe, więc chciałbym się dowiedzieć czegoś także o nich.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość. Studia, to dla mnie całkowita odmiana życia i chciałbym, chociaż częściowo, być na nią przygotowany. Pozdrawiam!
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: Biologia i biotechnologia na Uwr.

Post autor: bedroom-bar »

Czy ktoś by mi mógł podać przedmioty na 1 roku? i np. coś powiedzieć o chemi albo fizyce? jaki zakres jest matreiału, czy coś wiecej niz w liceum czy mniej?
Karol
Posty: 65
Rejestracja: 1 sie 2006, o 16:14

Re: Biologia i biotechnologia na Uwr.

Post autor: Karol »

Mnie juz sie w glowie miesz od tych studiow Ale mam jeszcze pytanie odnosnie rekrutacji. Mam isc do lekarza po zaswiadczenie o braku przeciwskazan do studiowania. Z UŁ wyslano mi skierowanie na te badania. Czy z Uwr tez mam miec jakies skierowanie? Jesli tak to go nie mam. Lekarz rodzinny powiedzial mi, ze takie skierowanie jest potrzebne, ale moze niekoniecznie. Jestem w kropce, bo nie wiem skad je wziasc? Jak to zrobiliscie?
kropka .
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2007, o 16:29

Re: Biologia i biotechnologia na Uwr.

Post autor: kropka . »

ja dostałam takie skierowanie z UWr razem z powiadomieniem mnie, że mnie przyjęli na studia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości