Czy ktoś ma ten atlas?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: aga.agnes »

Jest taki atlas Ciało człowieka. Atlas-Praca zbiorowa
Czy może ma go ktoś? Chciałabym dowiedzieć się czy jest dobry itd.
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2007, o 12:49 przez aga.agnes, łącznie zmieniany 2 razy.
michal.p
Posty: 11
Rejestracja: 27 sty 2006, o 15:12

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: michal.p »

Dobry w jakim sensie? Na medycyne?
Chyba lepszy byłby atlas fotograficzny, choć podejrzewam, że ciut droższy:)
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: aga.agnes »

Wiesz co atlas fotograficzny(Yokochi) już mam,ale chiałam dokupić jeszcze normalny atlas.Zastanawiam się nad atlasem Sobboty lub tym o który pytam.Słyszałam,że powstał w Stanach i został przetłumaczony,no i,że jest dobry,ale chciałam potwierdzić te informacje.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: sosen »

Co d atlasu Sbboty to jest on bardzo czesto polecany zarówno na uczelniach medyczych i nie tylko i jest dosyc przejżysty i fajny i w miarę dobrze się z niego korzysta a co do tego o który pytasz to nie mogę się wypowiedzieć bo nie miąłem go nigdy osobiście ręku
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: Imperfana »

Zdawałoby się, że atlas anatomiczny będący polecanym, jak pisząjako informator dla całej rodziny nie będzie zawierał wiadomości tak szczegółowych jakie wymagane są do tego żeby na przykład pomyślnie zdać egzamin z anatomii. Atlas Sobotty to dwa tomy, każdy liczy ponad 400 stron, Atlas Wolfa-Heideggera- dwa tomy- w sumie niemalże 800 stron, a pozycja którą podajesz w linku jest jednotomowa i niezbyt obszerna, a nawet skromna, bo to niewiele ponad 200 stron. Moi znajomi chwalą sobie atlasy Sobotty, Wolfa-Heideggera (Petry Koepf-Maier) i Sinelnikova. Piszesz, że potrzebny Ci jeszcze jakiśnormalny"- trudno stwierdzić co należy przez to rozumieć, ale tak naprawdę myślę, że jedyną wiarygodną odpowiedź w tej kwestii uzyskasz kierując się do katedry anatomii swojej uczelni. Tam z pewnością znajdziesz wykaz wymaganych pozycji Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: Medycyna Lwów »

wg mnie najlepszy atlas i to w jednym tomie to atlas anatomii Nettera - sam go zamierzam kupić. Oczywiście z Sobotty, fotograficznych i radiologicznych będę korzystał w bibliotece na uczelni.
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: aga.agnes »

Nie wiem czy to prawda,ale słyszałam,że w atlasie Nettera są błędy.Narazie jestem zdecydowana na atlas Sobotty.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: sosen »

Zawsze można się zapytać na uczelni jaki polecają i taki wybrać, ale według mnie atlas Sobotty jest dosyć popularny i bardzo przystępny dla tego kto z niego korzysta. Nie miałem z nim aż tak dużo do czynienia ale przypadł mi do gustu
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: vegul »

atlas SOBOTTY jest bardzo dobry, netter dla mnie zbyt, jakaby to napiac- zbyt rysowany?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: Medycyna Lwów »

Sobotta jak dla mnie za drogi, i te 2 tomy- czekam na najnowsze wydanie Nettera ma niebawem sie ukazać. Sobottę i inne będę wypożyczał z biblioteki, bo mają ich bardzo dużo.
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: aga.agnes »

Właśnie wadą atlasu Sobotty jest jego dość wysoka cena.Mnie na szczęście udało się dogadać z koleżanką,która kupiła ten atlas i dostała drugi komplet w prezencie.Także jeden zestaw chce odsprzedać za połowe ceny.

A powiedzcie mi.Kupiliście już jakieś podręczniki? Jeśli tak to jakie?
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: Imperfana »

BezwzględnieAnatomię człowieka Bochenka i Reichera. Mówi się, że bez znajomości tej pozycji lekarzem nie będziesz Dobrze mieć swojego, bo to jest książka na lata, bardzo przydatna także w czasie robienia późniejszej specjalizacji. Wiele osób zniechęcając się wysoką ceną wypożycza z biblioteki, ale zależnie od uczelni takie książki wypożyczane są na pewien tylko czas- różnie- i dobrze jest się w tym zorientować.
Jeśli Twój lekarz w gabinecie ma biblioteczkę to przyczaj tylko czy nie ma tam sławetnych pięciu tomów To samo jeśli chodzi o pokój lekarski np. na internie w szpitalu- moim skromnym zdaniem to trzeba mieć, bo inwestycja jest opłacalna i na lata.
Ja zaczynam lekarsko-dentystyczny, więc pozostałe książki w jakie się wyposażyłam dotyczą już tego kierunku.
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: aga.agnes »

Anatomie Bochenka juz kupilam:).Wiem,ze to dobra książka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości