Matura chemia/biologia 2014

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
pietruszka11
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 13:34

Matura chemia/biologia 2014

Post autor: pietruszka11 »

Witajcie Drodzy Maturzysci!
Jako, ze wrzesien trwa, razem z tym miesiacem wielu z nas planuje rozpoczecie intensywnej nauki do jakze waznego egzaminu Matury".
Zalozylam ten temat z mysla wlasnie o nas. Zawsze w grupie razniej
Proponuje, aby wrzucac tu dreczace nas pytania z zakresu matury z chemii i biologi, ciekawe zadania, notatki, arkusze, tytuly interesujacych ksiazek/repetytoriow/zbiorow.
Wiem, ze takich tematow powstaje milion kazdego roku i ze mozna to wszystko gdzies tam znalezc, ale chyba przyda sie miejsce, gdzie bedzie mozna wszystko wrzucic i razem zebrac.
Co Wy na to?
Miczi
Posty: 23
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 10:33

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: Miczi »

Jak najbardziej za, polecam repetytorium z chemi wydawnictwa PWN, autorzy: Małgorzata Krzeczkowska, Joanna Loch i Aleksander Mizera. Wg mnie jest to całkiem ciekawa pozycja w bardzo fajnej formie. Dodatkowo z tej serii można kupić zbior zadań i trenera w którym onawiane są najczęściej popełniane błędy itp.

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: tchorz »

Nie wiem dlaczego,ale jak patrzę na kogoś kto ma kilka postów i ni z gruszki ni z pietruszki zachawala kurs do matury, szkołę policealną czy mniej znany podręcznik to mam odzcucia.ambiwalentne.

Pietruszka tyc chcesz polowę forum wpakować w jeden wątek.
Miczi
Posty: 23
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 10:33

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: Miczi »

[quote="tchorz"]Nie wiem dlaczego,ale jak patrzę na kogoś kto ma kilka postów i ni z gruszki ni z pietruszki zachawala kurs do matury, szkołę policealną czy mniej znany podręcznik to mam odzcucia.ambiwalentne.


a myśl sobie co tam chcesz, skorzystasz czy nie twoja sprawa P

Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: smile22 »

tchorz pisze:Nie wiem dlaczego,ale jak patrzę na kogoś kto ma kilka postów i ni z gruszki ni z pietruszki zachawala kurs do matury, szkołę policealną czy mniej znany podręcznik to mam odzcucia.ambiwalentne.

Pietruszka tyc chcesz polowę forum wpakować w jeden wątek.
tchorz, repetytorium, o którym pisze Miczi jest dość znane. Liczba postów nie jest wyznacznikiem, przy czym konto zostało założone wczoraj.
pietruszka11, o maturze 2014 z biologii i chemii jest już kilka wątków.
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: anna95 »

Ja też jestem krótko na TYM forum, ale mogę również z czystym sumieniem polecić to repetytorium, zwłaszcza dla osób, które jak ja obudziły się późno (nie, że z ręką w. ) i zaczynają chemię od podstaw licząc na bardzo wysoki wyniki z chemii
Zadania robię z Pazdro i Witka lub Omegi, ale posiadam komplet PWNu i czasami zaglądam do pozostałych części, natomiast samo repetytorium czytam na podsumowanie każdego przerabianego przeze mnie działu.
Miczi
Posty: 23
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 10:33

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: Miczi »

konto założyłem wczoraj bo od wczoraj zaczynam się przygotowywać do poprawy wyniku, raz już pisałem i dzieki temu repetytorium podciągnąłem wynik 50% z próbnych matur na 72% w maju, więc mogę polecić D

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: tchorz »

A to przepraszam .
Akurat o tym repetytorium nie słyszałam.
i proszę Miczi o wybaczenie.
Miczi
Posty: 23
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 10:33

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: Miczi »

tchorz pisze:.
i proszę Miczi o wybaczenie.
haha Nooo.niech Ci będzie, wybaczam! Znaj łaskę pana P

LittleSylvie
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 15:06

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: LittleSylvie »

Miczi poprawiasz biologie, czy chemie?
Jaki masz cel?
Miczi
Posty: 23
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 10:33

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: Miczi »

LittleSylvie pisze:Miczi poprawiasz biologie, czy chemie?
Jaki masz cel?
poprawiam i bio i che, chce się dostać na lekarski, więc najlepiej 90% wzwyż z każdego

LittleSylvie
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2013, o 15:06

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: LittleSylvie »

Ambitny! Trzymam za Ciebie kciuki
Ja też poprawiam, ale tylko chemie. Liczę na stome we Wrocku
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Matura chemia/biologia 2014

Post autor: antropolog95 »

Ja osobiście polecam Chemia od A do Z Marzanny Klimaszewskiej. Dla mnie bardziej prostego i zrozumiałego języka nie ma w żadnej innej ksiażce. Serio polecam, wiadomo można wydawać po 50 - 60 zł na najnowsze operony itd, ale tam nie ma tak dobrze wytłumaczonej teorii jak w tej książce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości