na ile piszecie matury próbne?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: na ile piszecie matury próbne?

Post autor: persil1991 »

Oczywiście, że tak
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: na ile piszecie matury próbne?

Post autor: zupelnieodzera »

A jest to opisane w jakichś książkach? Jak najlepiej formułować odpowiedzi?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: na ile piszecie matury próbne?

Post autor: zoo_ »

zupelnieodzera, jest tzw. błędowstrzymywacz -"Sposób na maturę z wydawnictwa Omega. Chociaż mnie to raczej nudziło i nic ciekawego się nie dowiedziałam. ale to ja
Do tego krążą w necie fajne filmy (zdaje się, że sztuk dwa), w których pani Jagiełło omawia zadania maturalne.
A najlepiej to arkusze, arkusze, arkusze i naprawdę dokładne czytanie klucza. Mnie sprawdzenie matury z biologii zajmowało 2-3x więcej czasu niż jej napisanie/wypełnienie. Warto (a wręcz trzeba!) zaznaczać sobie albo spisywać (zeszyt, plik worda) popełniane przez nas błędy, haczyki zawarte w kluczu, przypominajki, że np. wydalanie to nie to samo co wydzielanie i tym podobne sprawy.
Żadna książka nie zastąpi arkuszy. Z biologii arkusze przerabiać należy kilkukrotnie.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: na ile piszecie matury próbne?

Post autor: persil1991 »

Ponadto strona CKE, też można znaleźć coś ciekawego
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: na ile piszecie matury próbne?

Post autor: Collo »

podpisuję się pod postem zoo_ Dodam jeszcze, że warto też robić matury z biologii z poziomu podstawowego, tam też zdarzają się zadania warte zrobienia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości