Farmacja, gdzie wybrać?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: Hogwartnik »

Stare nie znaczy złe, a nowe nie zawsze cudowne niektóre stare rzeczy bywają lepsze niż nowe
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: mis koala »

W sumie u nas nie powiem nie ma co narzekac, bo jeszcze nie zdarzyła się taka sytuacja, żebym czułą się jakaś dotknięta przez brak odpowiedniego sprzętu, czy żebym coś zawaliła, bo coś było niezdatne do użytku. Może tylko wagi powinny wymienic, co by można było na nich odważyc te 10g, czy 15g, bo co zajęcia to albo jedna albo druga nie działa, albo zbyt wrażliwe na jakikolwiek ruch Swoją drogą, fajny ten odparowywacz na sali cwiczeniowej z organa To ponoc jakiś nowy nabytek, ale tylko prowadzący mogli z niego korzystac, ale fajnie tak kosmicznie wygląda i zajmuje całe digestorium
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: Hogwartnik »

Spoko, na II roku już będą lepsze wagi
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: magdalena93 »

To ja jeszcze z Gdańska dodam, że tutaj również (jak w Poznaniu) na pierwszym roku był lajcik, bo mieliśmy tylko (z tych istotniejszych) chemię ogólną, matmę, statę, anatomię, biologię, botanikę. Podobno na drugim jest gorzej (chemia organiczna i te sprawy). Wybieraj to miasto, które lubisz, które jest najbliżej (chyba, że chcesz dalej).
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: Hogwartnik »

Nad przedmiotami to nie ma się co zastanawiać, bo w końcu i tak każdego dopadną a chemia organiczna, to i tak przedmiot, z którego nie ma warunku, więc i tak trzeba zdać od razu, w sensie w tym samym roku.
Awatar użytkownika
Chance
Posty: 17
Rejestracja: 1 sie 2012, o 13:07

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: Chance »

A tutaj się nie zgodzę, bo u nas ludzie mieli warunek z organów
affiche
Posty: 53
Rejestracja: 14 lip 2012, o 12:02

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: affiche »

Chance pisze:A tutaj się nie zgodzę, bo u nas ludzie mieli warunek z organów
Na CMUJ organ jest za 15 pkt ECTS więc nie można mieć z niego warunku. jedynie repeta przy ponownym dostaniu się wchodzi w grę i robienie jakichś przedmiotów z 2 roku wtedy.
Awatar użytkownika
Aivillo
Posty: 292
Rejestracja: 8 maja 2010, o 15:32

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: Aivillo »

U nas nawet nie słyszałam o tym, że można mieć warunek Wszystkich przepuszczają. Do tej pory nikt roku nie zawalił, jeśli ktoś odchodził to na własne życzenie
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: eMdzeJ »

affiche, myślę że na każdym kierunku są takie przedmioty które pełnią funkcję zapychacza czasu, więc analiza jakościowa na nieorganie nie jest odosobnionym przypadkiem. Taka jest specyfika systemu nauczania w Polsce, z jednej strony krytykowana, ale w sumie nigdy nie wiadomo czy któraś z tych pozornie niepotrzebnych umiejętności nie przyda się gdzieś po zakończeniu studiów.
paralela
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2013, o 17:09

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: paralela »

hej ! Dostałam się na farmacje do Łodzi i Bydgoszczy, czekam jeszcze na Gdańsk, bo tam chce najbardziej, ale raczej są marne szanse Możecie mi poradzić gdzie lepiej iść do Bydgoszczy czy Łódzi ? Mam blizej do bydgoszczy bo tam tylko 40 min drogi, ale może w Łodzi są większe możliwości ? Mam mętlik w głowie. Pomóżcie.
Awatar użytkownika
muoli
Posty: 66
Rejestracja: 17 lip 2013, o 15:33

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: muoli »

ani Bydgoszcz ani Łódź nie jest za piękna także postawiłabym tu na Bydgoszcz ze względu na to,że bliżej do domku
Lucy955
Posty: 29
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 15:20

Re: Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: Lucy955 »

hejka.
Jestem tegoroczną maturzystką. Sama nie wiem, ale wymarzyła mi się farmacja. Boję się, a jednocześnie nie przychodzi mi nic innego do głowy, gdzie indziej mogę się podziać. Znaczy gdzieś na pewno, jeśli się nie dostanę na farmację. Czy to przyszłościowe? Już sama nie wiem. Naczytałam się sporo różnych opinii. Też dość ciężko jest się dostać, prawda? A utrzymać się, to już kolejna sprawa.
Tak sobie myślę o Gdańsku, ewentualnie Warszawie- wie ktoś może jakie były tegoroczne progi?

_
Chemia- R
Biologia- R
"Niebo jest wszędzie. Zaczyna się u Twoich stóp."
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

[Link] Farmacja, gdzie wybrać?

Post autor: Hogwartnik »

wątek z progami wszystkich miast: tutaj
I tak z perspektywy studiów to dobrze, jeśli ktoś lubi lub przynajmniej dobrze mu idzie nauka różnych rzeczy na pamięć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości