Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
luxaeterna
Posty: 135
Rejestracja: 20 wrz 2013, o 19:31

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: luxaeterna »

A ja wczoraj miałam takie załamanie nerwowe, że wczoraj po powrocie z korków z biologii tak kułam, że dopiero skończyłam około 23. Dzisiaj miałam podobnie od godziny 9 do 19 z dwugodzinną przerwą na korki z matmy. Jutro będę równie zapracowana co dzisiaj, na pewno.

Macie jakieś sposoby, aby perfekcyjnie ogarnąć biochemię? Ten dział to dla mnie kompletna abstrakcja.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: moorisett »

luxaeterna, polecam ( o zgrozo !) poczytaj Villego, a uczyć się z jakiegokolwiek podręcznika dla LO.

P.S. sprawdź pw
Awatar użytkownika
luxaeterna
Posty: 135
Rejestracja: 20 wrz 2013, o 19:31

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: luxaeterna »

moorisett, dzięki za odpowiedź! Aktualnie uczę się biochemii z Bukały i doczytuję sobie z Operonu. Czasami sięgam też Villego.

Jutro muszę dokończyć fotosyntezę i zacząć kolejne powtórki z cytologii.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: bioman »

luxaeterna, w Bukale jest OK, szczególnie jeśli się jeszcze ogarnie wstęp z termodynamiką itp. W Ville kolorowo, też fajnie wyjaśnione. Inne podręczniki wg mnie poległy jeśli chodzi o biochemię, a to naprawde super ciakwe zagadnienia

annaha dziękuję wielkie za rozwiązanie zadania!
Awatar użytkownika
Cherry57847
Posty: 195
Rejestracja: 22 sty 2012, o 11:49

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Cherry57847 »

luxaeterna, powtarzaj ten dział często bo szybko ulatuje z głowy. Przynajmniej w moim przypadku tak było .
erthhjgfdsjhgdffgdhg

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: erthhjgfdsjhgdffgdhg »

Biochemię można łatwo powtórzyć przy organicznej. Oczywiscie nie wszystko
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Malinka23 »

Biochemia to bardzo przyjemny dział, ja go sobie chętnie rozszerzałam z różnych źródeł (podręczniki, Villee, Bukała)
Awatar użytkownika
luxaeterna
Posty: 135
Rejestracja: 20 wrz 2013, o 19:31

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: luxaeterna »

bioman, akurat wstęp o bioenergetyce mam w miarę dobrze opanowany.

Cherry57847, i zamierzam, bo mimo dzisiejszej nauki czuję, że jeszcze dostatecznie dobrze tego nie umiem.

I powiem Wam jedno - marzę o mikrobiologii. a
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: bioman »

luxaeterna, lubie mikrobiologie, ale w momencie kiedy nadchodzą protisty, padam. Nie są to trudne rzeczy, ale jest tak wiele roznych klasyfikacji i info w roznych ksiazkach, ze bardzo szybko mi to ulatuje z pamieci.
Awatar użytkownika
luxaeterna
Posty: 135
Rejestracja: 20 wrz 2013, o 19:31

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: luxaeterna »

bioman, też nie lubię protistów. Mam z nimi wiele złych wspomnień, chociażby dwójka ze sprawdzianu.lt/3
BialaPanna
Posty: 231
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:10

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: BialaPanna »

Chciałam kiedyś studiować mikrobiologię, na UŁ. Miałam w tym roku nawet przedmiot mikrobiologia z elementami parazytologii. Fajne, nawet bardzo Ale ogrom materiału i wiedzy. Aż mnie wzdryga, jak przypomnę sobie te wszystkie nazwy, tabelki, preparaty, cotygodniowe zmagania.
Ciekawe jak te przeżycia wpłyną na moje maturalne zmagania z tymi tematami? Nie będę mogła spojrzeć na książkę, a może połknę zagadnienie w jeden piękny dzień ?
stechiometria
Posty: 204
Rejestracja: 2 sie 2013, o 15:13

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: stechiometria »

Sorry, że tutaj piszę , ale mam taki problem mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego im więcej elektronów niesparowanych tym trwalszy atom i dlaczego energia jonizacji jest tym większa im więcej elektronów walencyjnych? I czy w NH4Cl elektron dodatkowy chloru pochodzi od wodoru który staje się kationem? Jestem obecnie w 2 klasie , ale myślę, że umieszczając to w tym wątku, dalam Wam kilka zadań na powtórki Z góry dziękuję za odp.
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

Również mam pytanie. Jak stwierdzić po konfiguracji elektronowej jakie wartościowości może mieć pierwiastek w związkach?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości