ŚUM - rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Anarionn »

Instytucję gimnazjum również uważam za chory i nie potrzebny pomysł, jednak skończyłem je. 90% produktów w sklepach jest nie zdrowa, pełna chemii i konserwantów mimo to ją jem, jak większość. Tak samo większość uważa, że to złe i nie zbyt korzystne dla organizmu. Więc wszyscy jesteśmy hipokrytami. Lekka paranoja, nie twierdze, że sama rekrutacja jest poroniona a jedynie to, że trwa w czasie już rozpoczętego roku akademickiego. Może użyłem złego słowa - Dziwna, o lepsze Hipokrytą bym był, gdybym nazwał rekrutacje niepotrzebnym wymysłem rządu i służyła tylko dojeniu ludzi z kasy za wpisowe, a mimo to bym składał papiery. A tak nie twierdze Pzdr
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mrsdavis »

Zgadzam się i to zachowanie również mnie irytuje. Chociaż z gimnazjum nie miałeś wyjścia- musiałeś do niego uczęszczać. To, czy bierzesz udział w rekrutacji, to już tylko i wyłącznie Twój wybór. Tak czy owak nie chodzi tu o spieranie się. Proponuję w bardziej przemyślany sposób dobierać słowa w publicznych wypowiedziach. Jednocześnie życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Anarionn »

Choć irytujące jest nieco gdy termin rekrutacji mija przed wynikami z matur (na kilku uczelniach tak jest).
A dziękuje.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Anarionn »

Nie mogę edytować więc - wybór niby mój, ale to jak ona przebiega nie zależy ode mnie. Jeżeli przebiega w sposób tragiczny (nie mówię tu o tej konkretnej sytuacji) to mam prawo wyrazić takie zdanie nie zostając hipokrytą. Ktoś może uważać, że dajmy na to jakaś biofizyka jest nie przydatna i strata czasu - jednak się uczy wiadomo musi zaliczyć. To też hipokryzja? No chyba nie. Pzdr
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mrsdavis »

Chodzi mi o to, że jeżeli rzeczywiście uważasz coś za poronione, a masz wybór, to z tego rezygnujesz. Przynajmniej ja bym tak zrobiła i tym samym uważam osoby, które postępują inaczej za hipokrytów. Proponuję na tym skończyć dyskusję.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Anarionn »

Jeżeli chce w tym roku koniecznie dostać się na Lek to wyboru nie mam, bo tylko na tej uczelni jest szansa się dostania. Więc nie rezygnuje Zresztą liczą się tu studia, a nie sam proces rekrutacji. I zmieniłem to określenie na inne, więc go nie używajmy ] Jestem tego samego zdania więc pozdrawiam i życzę powodzenia w nauce, gdyż wnioskuje, że jesteś studentką? (mrs") Śląskiej uczelni, może nawet I roku, to tym bardziej.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: mis koala »

A jaki jest w końcu ten nowy limit na SUM - bo ja gdzieś znalazłam ze 515 a oni przyjmują ciągle do 550
Awatar użytkownika
La Morte Vivante
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2013, o 11:07

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: La Morte Vivante »

mis koala, Limit jest 515, ale może obdzwonili ludzi, żeby wiedzieć ilu byłoby chętnych i stwierdzili, że taki nadmiar nie zaszkodzi
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Pani_M »

MYŚLICIE ŻE próg na stome może spać do 162 (77) ?
tęcza
Posty: 136
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 18:27

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: tęcza »

To ja zapytam czy myślicie ze lek spadnie do 165 pkt i 75 bio?

tęcza
Posty: 136
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 18:27

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: tęcza »

A nie wiecie czy sum podaje na stronie informacje ze rekrutacja została zakończona?

Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: terrible_justyna »

tęcza, nie wiem, ale dzis rozmawiałam z członkinią komisji rekurutacyjnej (mam z nią zajęcia) i mówi, że rekrutacja już dawno zakończona i nie planują nikogo przyjmować.
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: ŚUM - rekrutacja

Post autor: Piotreklek »

W kato rekrutacja jeszcze trwa (tak powiedział dzisiaj docent Bajor na wykładzie)
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości