Farmacja 2013/2014

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: fructosum »

Balbinka i Biomedka gratuluję wam Bydgoszczy. Mnie czeka jednak rok w domu
Awatar użytkownika
biomedka
Posty: 493
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 08:35

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: biomedka »

Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie, doping, ciepłe słowa otuchy i wiarę w nas, co jak widać zaprocentowało. Życzę Wam wszystkim świetnych studiów, abyście spełniali się w tym co robicie i mieli jak najwięcej przyjemnych chwil.
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: cordis »

Hej, mam do was pytanie, do tych którzy poszli i bardzo chcieli iść na farmacje
Dlaczego ten kierunek, co was tak do niego ciągnie, lubicie chemie, marzycie o tym aby pracować przy tworzeniu nowych leków, chcecie robić prace badawcze,chcecie być aptekarzami, przedstawicielami firm farmaceutycznych ? Po prostu dlaczego farmacja ?
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: alex123123 »

Farmaceuci nie pracują niestety jako przedstawiciele, na jedno takie stanowisko startuje kilkadziesiat innych kandydatow z doswiadczeniem w akwizycji. Farmaceutow tam nie przyjmują.
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: Wasyl »

gregory94 pisze:Hej, mam do was pytanie, do tych którzy poszli i bardzo chcieli iść na farmacje
Dlaczego ten kierunek, co was tak do niego ciągnie, lubicie chemie, marzycie o tym aby pracować przy tworzeniu nowych leków, chcecie robić prace badawcze,chcecie być aptekarzami, przedstawicielami firm farmaceutycznych ? Po prostu dlaczego farmacja ?
Powołanie
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: deVries »

alex123123 pisze:Farmaceuci nie pracują niestety jako przedstawiciele, na jedno takie stanowisko startuje kilkadziesiat innych kandydatow z doswiadczeniem w akwizycji. Farmaceutów tam nie przyjmują.
Lol, nie Mój ojciec zajmował się rekrutacją w takiej firmie - na niektóre stanowiska wolą ludzi bez doświadczenia, bo sobie ich mogą nauczyć jak trzeba. A farmaceuci na starcie wygrywają z bandą biologów, biotechnologów, ochroniarzy środowiska i innych fizjoterapeutów, bo rozumieją co wciskają lekarzom. Obecnie niewielu się do tego pcha, bo i po co.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: alex123123 »

Czym się rózni wciskanie lekarzom i rozdawanie czajników od wciskania pacjentom mydełka i patelni w jakims dozie. Formą tylko, nie treścią.
cath12
Posty: 289
Rejestracja: 6 sie 2013, o 19:40

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: cath12 »

alex123123, Ty to tak widzisz, mówiąc tak, ubliżasz wszystkim którzy wybrali ten kierunek. Ja osobiście marze o spokojnej, czystej pracy w aptece za normalne pieniądze (ani nie wybitnie małe, ale luksusem też nie będzie można tego nazwać) i za to mogę nawet wciskać ludziom mydełka, skoro tak chcesz to nazywać.
alex123123
Posty: 101
Rejestracja: 23 lut 2013, o 23:47

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: alex123123 »

Marzenia marzeniami, rzeczywistość rzeczywistością
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: cordis »

czyli głównie powołanie do bycia aptekarzem a nikt z was nie chce pracować przy produkcji czy przy tworzeniu nowych leków. Nie marzyliście by prowadzić badania kliniczne odkrywać nowe zastosowania czy połączenia różnych leków? Wiadomo praca aptekarza jest pewniejsza i może nawet lepiej płatna - chociaż i z tym to ostatnio różnie.
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: Wasyl »

gregory94 pisze:czyli głównie powołanie do bycia aptekarzem a nikt z was nie chce pracować przy produkcji czy przy tworzeniu nowych leków. Nie marzyliście by prowadzić badania kliniczne odkrywać nowe zastosowania czy połączenia różnych leków? Wiadomo praca aptekarza jest pewniejsza i może nawet lepiej płatna - chociaż i z tym to ostatnio różnie.
Mi to nigdy się nie podobało, praca w laboratorium nie jest dla mnie.

Powiem tak: kazdej aptece zalezy na przyciągnięciu pacjenta, a więc nie tylko rozdają prezenciki, ale dbają o to, aby obsługa była fachowa. Wielu pacjentów radzi się farmaceuty przy wyborze leku bez recepty, a jeśli mają receptę, to nie wiedzą jak brać leki (nie potrafią odcyfrować ). Człowiek bez wykształcenia nie wiedziałby jak zrobić lek recepturowy czy wydać czopki dla niemowlęcia. Wkurza mnie gadanie, że to tylko takie stanie za ladą, jak w spożywczaku. Nie, to nie jest stanie za ladą jak w spożywczaku.
Balbinka
Posty: 1006
Rejestracja: 11 lip 2012, o 14:26

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: Balbinka »

Wasyl pisze:
gregory94 pisze:Hej, mam do was pytanie, do tych którzy poszli i bardzo chcieli iść na farmacje
Dlaczego ten kierunek, co was tak do niego ciągnie, lubicie chemie, marzycie o tym aby pracować przy tworzeniu nowych leków, chcecie robić prace badawcze,chcecie być aptekarzami, przedstawicielami firm farmaceutycznych ? Po prostu dlaczego farmacja ?
Powołanie
i ja również powołanie, powołanie i jeszcze raz powołanie

gregory94, mi się marzy praca przy cytostatykach, ale żeby pracować w firmach farmaceutycznych na takich stanowiskach to już raczej trzeba myśleć o doktoracie
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2013/2014

Post autor: kokardka »

Balbinka, jak się podoba na zajęciach?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości