Poprawa biologii

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Poprawa biologii

Post autor: iSzymur »

Witam,

założyłem ostatnio podobny temat, ale przepadł. Pisałem, że uczę się z Villego i szukałem zamiennika. Jeśli ktoś pamięta mój wątek, to niech wie, że zostaję przy w/w podręczniku i skończę go za 1,5 miesiąca. Potem chciałbym robić zadania aut. Witowskiego + matury (poprawiam maturę, więc arkuszy mam bardzo dużo w domu, a najważniejsza jest zgodność z kluczem, nie sama wiedza). Mam taki podręcznik:
1.jpg
1.jpg (16.12 KiB) Przejrzano 701 razy
ale nie pamiętam, z którego jest roku- zawiera zadania z człowieka". Co myślicie nad dokupieniem jedynie zadań z roślinami itd. (nowsza wersja) i mieć zamknięty cały temat biologii? Czy wymagania mogły się tak drastycznie zmienić, żeby trzeba było od razu kupować najnowsze zbiory zadań?

Po 2- podobna sprawa jest z zadaniami chemicznymi. Zapisałem się na kurs chemiczny na UJ, uczę się sam z zadań od znajomej nauczycielki chemii + chętnie bym wycisnął jeszcze zadania z Witowskiego. Ponawiam pytanie- zaleca się kupowanie najnowszego wydania, czy roczne-dwuletnie można brać spokojnie? używki na pewno będą miały dużo niższą cenę w ogólnym rozrachunku

Pozdrawiam

p.s.
Nie oczekuję odpowiedzi im nowsze, tym lepsze", bo to nasuwa się samo- proszę doświadczonych ludzi o zbilansowanie stosunku zalet nowych wydań do kosztów za zbiory, bo samemu ciężko mi to ocenić.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

[Link] Odpowiednik biologii Villego,książka do powtórek

Post autor: mrsdavis »

odpowiednik-biologii-villego-ksi-ka-do- . t53718.htm
Ten wątek?

Ja osobiście uważam, że kupowanie zbiorów z biologii mija się z celem. Lepiej robić arkusze. Aczkolwiek zdania są podzielone i możesz o tym, a także o kupowaniu najnowszych zbiorów przeczytać chociażby wspolna-nauka-do-matury-2014-na-forum-b . t41686.htm

A kończąc, naprawdę nie rozumiem sensu zakładania nowego wątku, skoro w innych temat wałkowany był naprawdę setki razy. Następnym razem wysil się i poszukaj.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Poprawa biologii

Post autor: iSzymur »

Prosiłbym jednak o wypowiedź. (napisałem w poleconym temacie i nikt nie odpisał)
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Poprawa biologii

Post autor: liath »

Według mnie z biologii sam Witowski to lipa, bo nie jest to jakiś super zbiór. Im więcej zadań przerobisz tym lepiej, ja korzystam z kilku zbiorów. ) zamiennik Villego? Campbell.

Awatar użytkownika
CyanBerry
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 14:16

Re: Poprawa biologii

Post autor: CyanBerry »

I ja wysuwam zapytanie w takim razie. Po cóż Ville? Albo jego zamiennik.? Wydaje mi się, że obszerne nie z naczy w przypadku matury lepsze". Swego czasu uczyłam się z Villego, ale stwierdziłam, że książka ta nie nadaje się do matury. Chyba, że osoba ma umysł niezwykle analityczny i potrafi z niemal każdej informacji wyciągać poprawne wnioski (czego nie mogę powiedzieć o sobięgt.").
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości