histologia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
cytoplazma1994
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2013, o 06:48

histologia

Post autor: cytoplazma1994 »

Witam, mam do opracowania zagadnienie: kompleks transkrypcyjne, czy to jest równoznaczne z kompleksem preinicjacyjnym?
I mediatory replikacji oraz transkrypcji, nie moge tego znaleźć (sawicki, cichocki i zabel, a nawet wikipedia świecą pustkami). Proszę o jakąś wskazówke.
zdesperowany student (przed wejściówką)
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: histologia

Post autor: mrsdavis »

Kompleks transkrypcyjny, o którym ja wiem, to po prostu połączenie małej, dużej podjednostki rybosomu, mRNA i tRNA podczas inicjacji translacji.
Mediator to kompleks białkowy potrzebny do inicjacji transkrypcji. O, proszę, jednak jest to nawet w wikipedii:

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Mediator_(biologia)
Szukaj, a znajdziesz.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: histologia

Post autor: Lucyfer »

W Harprze jest opisane, bo mRNA tRNA rybosomy to trochę mało
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: histologia

Post autor: lith »

Jakie rybosomy jak pytanie jest o transkrypcję? o.O

Raczej chodzi o ten k. preinicjacyjny. ale nie pamiętam już, więc raczej.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: histologia

Post autor: mrsdavis »

lith, tfu, no jasne, mój błąd- miałam na myśli translacyjny, a to tak czy siak nie na temat.

Aczkolwiek na swoje usprawiedliwienie dodam, że szukałam i faktycznie chodzi o kompleks preinicjacyjny. Jeżeli jest o tym napomknięte w książkach niekoniecznie akademickich, to w tych bardziej zaawansowanych na pewno też.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości