co zdaje się na medycynę?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

co zdaje się na medycynę?

Post autor: Bioguah0 »

Właściwie to co liczy się dokładniej przy rekrutacji na studia medyczne. Biologia i chemia rozszerzone + obowiązkowo matma, polski, angielski ALE CZY WYNIKI Z TYCH PRZEDMIOTÓW SĄ BRANE POD UWAGĘ? czy wystarczy po prostu aby zdać i można mieć po 35%, aby z biologii i chemii r. ok 90? )
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: Dzida »

Zalezy gdzie, poza tym wystarczy poszukac na forum.
smile22 pisze:Wymagania rekrutacyjne 2014/2015 na kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny:
- Białystok: biologia R + chemia R/fizyka R
- Bydgoszcz: biologia R + chemia R/fizyka R (przelicznik biologia x 0,55, chemia/fizyka x 0,45)
- Gdańsk: biologia R + chemia R
- Katowice/Zabrze: biologia R + chemia R/fizyka R/matematyka R
- Kraków: biologia R + chemia R + matematyka P/matematyka R/fizyka R (przy obliczaniu wyniku przedmiotowego z matematyki nie stosuje się przelicznika dla poziomu podstawowego.)
- Lublin: biologia R + chemia R/fizyka R
- Łódź: 2 przedmioty z 4 do wyboru: biologia R /chemia R/fizyka R/matematyka R
- Olsztyn: biologia R + chemia R + fizyka R/matematyka R
- Poznań: biologia R + chemia R/fizyka R
- Szczecin: biologia R + chemia R/fizyka R
- Warszawa: biologia R + chemia R + matematyka P/fizyka P
- Wrocław: biologia R + chemia R + matematyka P/matematyka R/fizyka P/fizyka R (za poziom rozszerzony nie ma dodatkowych punktów)
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: Bioguah0 »

Dziękuję, czyli angielski i polski aby zdać, na szczęście!
erthhjgfdsjhgdffgdhg

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: erthhjgfdsjhgdffgdhg »

Bioguah0, Z tym angielskim się tak nie ciesz, bo teraz to podstawa na wszystkich uczelniach medycznych, łacina powoli ląduje w koszu
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: Bioguah0 »

No niestety wiem, dlatego zapisałam się na korki, ale grunt, że nie od tego zależy czy się dostanę
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: Lektom »

Bioguah0 pisze:No niestety wiem, dlatego zapisałam się na korki, ale grunt, że nie od tego zależy czy się dostanę
to prawda. angielski teraz jest wszędzie. w łodzi praktycznie obecnie na każdym przedmiocie wykładowcy wplatają angielski w nasze zajęcia albo musimy czytać jakieś materiały w jęz. angielskim, albo wykłady są po angielsku. angielski opanował medycynę
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: lith »

Ale bez przesady. Ten cały angielski na medycynie to głownie słówka, których i tak wcześniej nie słyszałeś Nie powiedziałbym, że potrzebna jest jakaś specjalna znajomość tego języka
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: Bioguah0 »

lith pisze:Ale bez przesady. Ten cały angielski na medycynie to głownie słówka, których i tak wcześniej nie słyszałeś Nie powiedziałbym, że potrzebna jest jakaś specjalna znajomość tego języka
No ale czasem taki lekarz jedzie na sympozium, a tam milczy Oo w sumie angielski jest wszędzie i nie da się o nim tak łatwo niestety zapomnieć
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: Mårran »

Angielski warto znać, ale da się przebrnąć przez studia bez jakiejś szalonej znajomości. Moja koleżanka nie zna prawie wcale, bo zawsze uczyła się niemieckiego i jakoś daje radę. Chociaż oczywiście np. do czytania prac naukowych się przydaje. Ale tak to głównie słówka medyczne, jak już ktoś napisał.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: Ath »

tak z ciekawości - jaki poziom z angielskiego wypadałoby mieć, żeby sobie dobrze radzić z czytaniem jakichś materiałów itd? c1 wystarczy?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: Mårran »

Spokojnie wystarczy. Może być nawet niższy, w razie czego można wspomóc się słownikiem
Pani Buka
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: co zdaje się na medycynę?

Post autor: Bioguah0 »

Ja właśnie teraz w liceum mam B2/C1 i idzie mi kiepsko, ale w gimnazjum na B1 dawałam spokojnie radę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość