Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: skface »

Anarionn pisze:Oczywiście, że nie. Tak naprawdę mało który kwas jest mocniejszy od H2SO4 (tych, które poznajemy w LO), np. nadchlorowy oleum.
Proponuję stałych kwasowości zasięgnąć.
Lotność? Pierwsze słyszę aby to miało jakiś związek z wypieraniem innych substancji. Moim zdaniem chodzi tu o stopień dysocjacji.
To, że ty pierwszy raz słyszysz, to nie znaczy, że coś nie istnieje. Kwas mniej lotny wypiera kwas bardziej lotny z roztworu jego soli.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Anarionn »

slayer9 pisze:Proponuję stałych kwasowości zasięgnąć.
Jak już to stałe dysocjacji kwasu. Sprawdziłem, my bad. Skojarzyło mi się z reakcją otrzymywania tj NaCl + H2SO4= NaHSO4 + HCl↑
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Morgotheron »

slayer9 pisze:
Hyper pisze:slayer9, Ech, nie każdy musi mieć znajomych, nie wszyscy potrzebują imprez, a nawet przerw od nauki.
Czy to coś złego?
Gdzież tam, normalka.
Nie musisz nabijać się z innych. Nie każdy jest duszą towarzystwa. Sam lubię od czasu do czasu imprezki, ale wolę się teraz uczyć, a w wakacje będą imprezki. Jak Hyper chce się całkowicie poświęcić, aby osiągnąć cel to czy coś jest w tym złego? Wielu sportowców, wybitnych ludziaby osiągnąć sukces, musieli wiele poświęcić. Nie widzimy ich wysiłku jaki włożyli, a jedynie efekt.

Osobiście dam z siebie wszystko, bo w nauce największą przeszkodą jesteśmy my sami. Nie wierzę w wypalenie się po nadmiernym uczeniu i zrobię wszystkie, dokładnie WSZYSTKO, aby gdy nadejdzie dzień matury, nie mieć w sobie poczucia winy, że czegoś właśnie nie zrobiłem. To są właśnie marzenia. To dla nich często rezygnujesz z rozrywek, dla nich przełamujesz własne słabości.

Sam jestem na studiach i poznałem wielu za***istych ludzi, ale wiem, że Biologia na UJ nie jest dla mnie, nie to chce w życiu robić. Nie mam zamiaru znów zlekceważyć sobie matury. Nie popełnię tego błędu drugi raz. Niektórzy mówią, że w porównaniu ze studiami matura to nic. Myślę, że matura jest o wiele ważniejsze, bo to od niej zależy twoje przyszłe życie, a zdać ją naprawdę dobrze z pewnością nie jest łatwo.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: mrsdavis »

Morgotheron pisze: aby gdy nadejdzie dzień matury, nie mieć w sobie poczucia winy, że czegoś właśnie nie zrobiłem.

Jeżeli Ci nie pójdzie, tak czy owak znajdziesz coś, co uznasz za niedociągnięcie i będziesz to sobie wyrzucał. A założyć, że Ci się uda, choćbyś nie wiem co teraz robił, niestety nie możesz.
Morgotheron pisze: Niektórzy mówią, że w porównaniu ze studiami matura to nic. Myślę, że matura jest o wiele ważniejsze, bo to od niej zależy twoje przyszłe życie, a zdać ją naprawdę dobrze z pewnością nie jest łatwo.

Uwierz, że o wiele łatwiej niż potem radzić sobie na podobnym poziomie na studiach Choć wiem, że punkt widzenia zależy od sytuacji, w jakiej aktualnie się znajdujemy.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: moorisett »

Z jednej strony nie ma co porównywać ilości materiału do matury, a tego obowiązującego na studia - bo średnio wyjdzie, że w ciągu 2 tygodni jest więcej do nauczenia na studiach, niż w przeciągu całego cyklu maturalnego.
Z drugiej strony natomiast - jak coś się zwali - to czeka 2,3 termin i nikt za bardzo się tym nie stresuję - zawsze jest szansa poprawy, która nie wprowadza za wiele zamieszania. Natomiast przy maturze w ciągu 2,5 godziny można sobie zafundować kolejny rok w domu i zaprzepaścić rok pracy - chyba tu jest największa trudność maturalna.
Awatar użytkownika
CyanBerry
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 14:16

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: CyanBerry »

Imho slayer9 jest tylko subtelnie ironicznygt. Ma trochę racji. Jest różnica pomiędzy niebyciem duszą towarzystwa a wyzbywaniem się znajomości na koszt osiągnięcia swojego szczytnego celu za wszelką cenę Moim zdaniem jest to złe. Bo kiedy w końcu go osiągnie, zrozumie że jest całkiem sam.gt.
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: chemik1212 »

CyanBerry pisze:Moim zdaniem jest to złe. Bo kiedy w końcu go osiągnie, zrozumie że jest całkiem sam.gt.
Oj, pierwsze słyszę. Z tego co mi wiadomo to lekarze mają dosyć rozbudowaną siatkę znajomych. I to nie są znajomi od piwka tylko ludzie na poziomie którzy mogę zawsze pomóc w załatwieniu czegoś. Znajomi przemijają, pojawiają się inni. Jak będziesz bez pracy albo z ciężką sytuacją - małooo który pomoże. Znajomości z dystansem to rozumiem. Ale nie oddawanie całego swojego życia. Są rzeczy, które już się nie powtórzą. Skok na spadochronie- możesz kiedy tylko chcesz- teraz i za 10, 20 30 lat. Za 10,20,30 lat nie zaczniesz studiować leku. Rok albo trzy bez imprezowania da się przeżyć. Każdy ma inne zdanie na ten temat. Jeśli dajesz radę- to super. Ale jeśli wyniki się co roku nie poprawiają albo są mizerne- warte jest to przemyślenia.
P.S.Aktualnie uczę się metodą- na kurę. Dziubę to i owo Chyba takie mieszanie wiedzy jest dobre, bo jak na razie wszystko mam bardziej poukładane niż jak się uczyłem potokiem. Dziś płazińce i genetyka, ogniwa a jutro tkanki ,fizjologia człowieka i pierwiastki z bloku p Takie żonglowanie wiedzą jest dobre ze względu na maturę gdzie ta wiedza jest pomieszana z 3 lat. Jak wam idzie nauka? Śni się arkusz maturalny po nocach?
Awatar użytkownika
CyanBerry
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 14:16

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: CyanBerry »

Masz rację chemik1212, dzięki za ciekawe spostrzeżenie. Sugerowałam się wypowiedzią Hyper, który/a powiedział/a, że nie potrzebuje znajomych. przynajmniej jak tak to odebrałam

Cóż myślę, że każdy ma swój system nauki ja w tym roku preferuję rzetelny, chronologiczny. Zgodny z kolejnością działów w zbiorach, repetytoriach, aby nie pominąć żadnego szczegółu W zeszłym roku uczyłam się bardzo chaotycznie. i nie wyszło mi to na dobre. Bardzo wiele pominęłam, a jeśli chodzi o wykorzystywanie wiedzy z różnych działów, to nie sprawia mi to kłopotu, nawet jeśli uczę się wszystkiego po kolei.

Problemem jest tempo. Nie do końca wiem, jakie sobie narzucić Dział tygodniowo? A matury? Lepiej już zacząć je robić, czy dopiero po przerobieniu całego materiału?
Jeferson
Posty: 100
Rejestracja: 4 wrz 2013, o 15:19

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Jeferson »

Ja poczekam z arkuszami tak z miesiąc, może dwa jak będę miał za sobą więcej materiału. Bo głupio mi będzie się usprawiedliwiać, że czegoś nie wiem bo uczyłem się tego bardzo dawno temu.

Ale zadanka z działów można trzaskać cały czas
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Dzida »

Wydaje mi się, że arkusze najlepiej robić po przerobieniu całego materiału. Wiadomo, testy tematyczne z biologii i chemii robić w trakcie nauki.
BialaPanna
Posty: 231
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:10

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: BialaPanna »

Dzida pisze:Wydaje mi się, że arkusze najlepiej robić po przerobieniu całego materiału. Wiadomo, testy tematyczne z biologii i chemii robić w trakcie nauki.
Podzielam zdanie. Taki mam zamiar i tak będę robiła.

+ do sposobu nauki dorzucam powtórki co jakiś czas. Choćby na zasadzie przeczytania do poduszki rozdziału z podręcznika.
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: chemik1212 »

Arkusze też zostawiam na koniec. Głupio mi tak robić zadania na wyczucie .

Nanananana oj nie.Chińczyk to zdrajca i żółte ma jajca nananaana murzyna z afryki to kocha jak dziki nanana.Hhahah
Dziś cały dzień śpiewamy przy robieniu zadanek
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Dzida »

Chemik1212, widziałam to na Polakach- Cebulakach. Dziwne, że nic o Rumunie nie było )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości