Komórka, bakterie...

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Komórka, bakterie...

Post autor: DonaBasia »

Moja nauczycielka w liceum podaje wiele błędnych informacji. Ostatnio powiedziała, że do koniugacji zalicza się: transformacja (opisała ją jako wymianę między sąsiednimi komórkami), transdukcja oraz wymiana części plazmidów. Samą koniugację zaliczyła do rozmnażania (co prawda z zaznaczeniem, że nie jest to rozmnażanie ).

Proteasomy według niej to lizosomy.
Sarkolemma to siateczka śródplazmatyczna komórek mięśniowych.
Cytoplazma to cytozol i cytoszkielet.
W chloroplastach protistów znajdują się pironeidy (tak, tak, nie pirenoidy. Napisała na tablicy, a na moje pytanie, czy nie zrobiła literówki, powiedziała, że nie )
Endocytozę zaliczyła do transportu aktywnego.
Amylazę myli z amylozą.

Czy moja nauczycielka ma rację?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Komórka, bakterie...

Post autor: AnnaWP »

Nie.
Powiem tak - jacy studenci, taka nauczycielka.
Jeśli młoda to jest jak większość absolwentów.
Jeśli stara - to chyba ma demencję albo od 50 lat nie zajrzała do podręcznika.
Warto złożyć skargę do kuratorium, niech zrobi miejsce dla tych młodych, którzy się przykładają do swoich zadań, a jest takich wielu.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Komórka, bakterie...

Post autor: DonaBasia »

Żeby było śmieszniej, inna nauczycielka biologii z mojej szkoły z powodów religijnych podważa teorię ewolucji. Paranoja.

Te dobre nauczycielki biologii (wiem, że dobre, bo chodziłam do nich na kółka biologiczne) uczą przedsiębiorczości albo EDB (odpowiednik przysposobienia obronnego). Liceum elytarne", do którego bardzo trudno jest się dostać. Kocham polski system edukacji
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: Komórka, bakterie...

Post autor: truuskaawka »

old&#x17Ca1 pisze:Żeby było śmieszniej, inna nauczycielka biologii z mojej szkoły z powodów religijnych podważa teorię ewolucji. Paranoja.

Te dobre nauczycielki biologii (wiem, że dobre, bo chodziłam do nich na kółka biologiczne) uczą przedsiębiorczości albo EDB (odpowiednik przysposobienia obronnego). Liceum elytarne", do którego bardzo trudno jest się dostać. Kocham polski system edukacji
Jakie miasto?

AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Komórka, bakterie...

Post autor: AnnaWP »

Porażka.

Ale wiesz - ważne jest, co Ty zrobisz dla siebie. I ważne, że jesteś już w stanie dostrzec takie dyrdymały. To jest cenna umiejętność.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości