Hodowla mikroorganizmow

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Hodowla mikroorganizmow

Post autor: Lukaszenka »

witam, jak kupie to
1.jpg
i posyopie to na odpowiednia pozywke to wyhoduje mi sie monascus purpureus? czy wgl jest ten mikroorganizm w tym produkcie czy nie jest wysterelizowany?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: tchorz »

Skoro ekstrat czyli wyciąg to wpierw te drożdze zamordowano.
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: Lukaszenka »

a ńie bylbym taki pewien m.alibaba.com/product/1116911979/Monascus_Purpureus_Red_Yeast_Rice/productdetail.html?s=p zobac specyfikacje ok 25 cfu na g

Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: Lukaszenka »

chce se kupic rozne gatunki monascusa np pilosus, ruber i za cholere nigdzie nie moge ich dostac w normalnej cenie, wszedzie chca minimum 100 cos zl jak nie wiecej. co ja mam zrobic
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: Lukaszenka »

podobnie mam z roslinkami, niektore moga byc takie cenne ale bardzo ciezko je dostac(czasem trzeba sie pytac prosic i jescze nie wiadomo czy sie dostanie) a badania na nich przeprowadzaja naukowcy i sa fajne wyniki.
JohnyM

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: JohnyM »

Obawiam się, że jeśli ktoś z twoim poziomem wiedzy będzie się zabierał za hodowlę czegokolwiek, to racze na zdrowie mu to nie wyjdzie. Jak posiejesz? Czym wysterylizujesz? Jak unikniesz kontaminacji? Czym potwierdzisz czystość? Jak będziesz inkubował?
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: Lukaszenka »

Sa od tego poradniki. A jak mam wychodować grzybka poria cocos i cordyceps? wystarczy ze kupie ekstrakty z tych grzybkow owocniki i wsypie na pozywke i mi wyrosna czy musze kupic grzybnie ich czy co? w ogole to lepiej byloby hodowac normalnie a nie tak co nie, mialby ktos jakies poradniki fajne? bo ja juz mam dosc szukania i bawienia sie w takie rzeczy
Lukaszenka
Posty: 24
Rejestracja: 26 sie 2013, o 20:17

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: Lukaszenka »

tu cos ma na temat hodowli cordycepsa

Kod: Zaznacz cały

ehow.com/how_6859201_farm-grow-cordyceps-sinensis.html
, ale na temat poria cocos to juz ciezej cos znalezc
deoksyrobonukleinowa
Posty: 40
Rejestracja: 9 lis 2013, o 11:09

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: deoksyrobonukleinowa »

Mam takie pytanie. Co zabija bakterie probiotyczne? Czy byłoby możliwe zrobienie wyciągu np. z jakiejś rośliny, która miałaby zły wpływ na te bakterie?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: tchorz »

Czosnek.cebula? coś bardziej trującego?
deoksyrobonukleinowa
Posty: 40
Rejestracja: 9 lis 2013, o 11:09

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: deoksyrobonukleinowa »

Czyli jak mam powiedzmy wyhodowany Lactobacillus na bulionie to w miejscu, gdzie dam bibułkę nasączoną tym r-r z cebulą/ czosnkiem przerzedzi się/nie będzie ich w ogóle?
deoksyrobonukleinowa
Posty: 40
Rejestracja: 9 lis 2013, o 11:09

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: deoksyrobonukleinowa »

Wie ktoś?

Cymrus03
Posty: 13
Rejestracja: 8 lut 2012, o 19:40

Re: Hodowla mikroorganizmow

Post autor: Cymrus03 »

Roztwór cebuli/czosnku nie za bardzo je zabije raczej bo jest bakteriostatykiem. Owszem jeżeli stosował byś ten roztwór przez dłuższy czas to w końcu może byś je zabił. Jednak to by było dosyć wymagające ponieważ jeśli zostało by ich choćby kilka to i tak się rozmnożą.

Najlepiej było by to chyba zrobić jakąś lampą UV bo skutecznie zabija bakterie i wirusy. Wszystko zależy od tego co konkretnie chcesz osiągnąć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości