jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

Studentka pierwsze roku prosi o cenne rady bo nie wyrabia ze wszystkim mimo ze sie uczy
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

Przenieś się na stomę- wtedy docenisz, jak mało nauki ma lekarski w pierwszym semestrze
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Kaamilaa »

Moim zdaniem powinnaś dac sobie trochę czasu. Jeszcze miesiąc nie minął od początku roku akademickiego nie ma co się załamywać tylko z każdym.dniem/tygodniem będzie lepiej bo skoro się.uczysz to nie może być inaczej
mathiej
Posty: 104
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:41

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mathiej »

brak słów
kraska
Posty: 89
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 18:05

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: kraska »

mathiej pisze:brak słów
Taa. najłatwiej to się śmiać.
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Pani_M »

jola123, znajdz fajnych ludzi- wszystko bedzie latwiejssze dasz rade ! uszy do góry
qwe354
Posty: 19
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 19:32

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: qwe354 »

Łączę się w bólu z autorką tematu. Tylko w moim przypadku przeraża mnie ilość materiału w tak krótkim czasie, a nie jestem przyzwyczajony do ciągłego przesiadywania w książkach
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

A czego spodziewaliście się na studiach? Że książki będą tylko leżały obok, podczas gdy będziecie leżeć do góry brzuchem? Że nadal będzie obowiązywało licealne nie wolno zapowiedzieć więcej niż 3 sprawdzianów w tygodniu"? No proszę Was. Trzeba spiąć poślady i się uczyć, ot jedyna rada
Podejrzewam, że kiedyś też wyda nam się to obecne narzekanie śmieszne, tak jak śmieszny w chwili obecnej wydaje się być poziom matury i ilość przygotowań do niej.
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

założyłam ten temat nie dla śmiechu (chociaż dla starszych to może śmieszne) i nie dlatego że sie nie ucze. Ucze sie non stop (potrzebuje wiecej czasu a tutaj czasu nie ma nigdy) a mimo to nie zdałam wejsciowek z biolomolo (stres spowodowal ze zapomniałam) malo wiem z anatomii i po prostu jak kazdemu pierwszakowi jest źle tym bardziej że poprawiałam mature i cholernie mi zalezało na tych studiach i zalezy nadal. i nie poddam sie ale po prostu szukam pomocy tutaj czy dobrego słowa
może po prostu starsi posiadają cenne rady
po prostu sie martwie.
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

czy Wy strasi tez na pierwszym roku tak mieliscie? takie kryzysy? czy tylko ja jestem taką idiotką na tych studiach. przepraszam ale czasem tak sie czuje ):
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

jola123, wejdziesz w rytm studiowania, przestaniesz się spinać i denerwować wejściówkami, a wszystko się ułoży. Tak jak napisała Kaamilaa- od początku studiów minęły raptem dwa tygodnie, które nie przesądzają o tym, czy te 5 lat będzie udanych, czy też nie. Grunt to robić swoje, nie skupiając się na myślach typu: och, jaka jestem głupia", och, jak źle mi idzie".
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

dzieki Mrsdavis! po prostu nie wiem jak wybrnąć zeby to pozaliczac wszystko skoro tego czasu jest mało. i jeszcze boje sie ze mnie dopusci do kolosa bo z jednej wejsciowki poprawiam drugi raz i jak jej nie zalicze to chyba mnie nie dopusci do pierwszego terminu dlatego sie martwie.
na którym jestes roku? tez miales takie trudne poczatki?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

jola123, jestem na pierwszym roku stomy
Słuchaj, tyle osób ze starszych roczników czegoś nie zaliczało, coś poprawiało, do czegoś nie było dopuszczonych, a jednak dało radę, więc czemu akurat z Tobą miałoby być inaczej? No chyba, że masz się za taką wyjątkową
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości