warszawa a lublin?dylemat a stereotypy?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
monikawii
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2013, o 12:27

warszawa a lublin?dylemat a stereotypy?

Post autor: monikawii »

witam Was, jestem ubiegłoroczną (2013) maturzystką. Jednak problemy zdrowotne uniemożliwiły mi rozpoczęcie studiów w tym roku akademickim, dlatego czekam na kolejny rok. Maturę napisałam na poziomie który bez dużych zmian w progach umożliwi mi studiowanie stomy i w Lublinie i w Warszawie. I teraz chciałabym prosić osoby studiujące na obu uczelniach o opinie, wrazenia. Gdzie warto pójść? Dalej mam do Warszawy niż do Lublina, ale nie patrzę na odległość. Podobno ludzie mówia, że wiadomo stoma ciężki kierunek ale bardziej zmęczysz się i więcej stresu i nauki przyniesie Ci studiowanie jej na WUMie, że niby w Lublinie jest bardziej ludzkie podejście i łatwiej o zaliczenia mimo dużej ilości nauki co wiadomo jest plusem. Z drugiej strony słyszałam opinie, że WUM ma lepsze zaplecze do nauki praktycznej stomatologii, dużo nowych sprzętów itd. I zastanawia mnie również czy dyplom z ukończonej uczelni wpływa na możliwość znalezienia pracy lepszej np. czy patrza którą uczelnie skończyłeś przy ubieganiu się o pracę. Proszę o opinie i Wasze zdania jak Wam się studiuje i w Lublinie i w Warszawie i gdzie polecacie. Bo nie mam konkretnie pojęcia co wybrać a nie chce się kierować niesprawdzonym plotkom Wiem jeszczem milion dni do października ale chciałam założyć już wątek w celu uzyskania jak największej ilości opinii. Pozdraiwam i dziękuje
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: warszawa a lublin?dylemat a stereotypy?

Post autor: Karolajn18 »

Ja przy wyborze bardziej się kierowałam odległością od domu, a skoro Ty masz na tyle dużo punktów, żeby móc wybierać między uczelniami, to ja na Twoim miejscu wybrałabym Lublin, bo bliżej ale wiadomo, to zależy od osoby, bo może ktoś chce jak najdalej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość