Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Ja to tylko czekam do 6 listopada, zeby napisac historie. Wtedy bedzie trzeba powazniej sie zabrac za biologie.

emeczka
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 20:15

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: emeczka »

niespodzianka! zakuwałam do biologi - nie przeszłam.
nie uczyłam się do angielskiego - przeszłam z 85%
hahahahahhahahaha no nie mogę hhahahh
Paulina001
Posty: 16
Rejestracja: 21 sie 2013, o 11:29

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Paulina001 »

Cześć wszystkim! Moje pytanie zwracam do tych, którzy etap szkolny mają już za sobą: zostały opublikowane już arkusze, jakie pisaliście?
Nie umiem znaleźć żadnych testów z tego roku.
I gratuluję Ci emeczka ! Angielski zazwyczaj jest najtrudniejszy ).
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Ernestoo »

Noo, brawo za angielski, u mnie w województwie jest tak, że jak ktoś nie chodzi na dodatkowe lekcje itd. to nie ma szans
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Ernestoo pisze:Noo, brawo za angielski, u mnie w województwie jest tak, że jak ktoś nie chodzi na dodatkowe lekcje itd. to nie ma szans
Zgadzam się! Brawo emeczka, trzymamy kciuki, żebyś została laureatem

Pewnie u mnie będzie podobnie, przejdę np z historii lub geografii, a z biologii nie. bo zaostrzyli przepisy teraz.
emeczka
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 20:15

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: emeczka »

ekhem, jestem w klasie dwujęzycznej hahah, 6 angielskich w tygodniu ale wiecie co, to jest ruletka raz ci podpasuje temat raz nie, i tyle.

laureatem nie zostanę, bo to jest tak trudny konkurs że szkoda gadać anglik z naszej szkoły w tamtym roku nie przeszedł 2 etapu ale dzięki!

lidzik, a jak zaostrzyli? podnieśli próg czy jak?
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Nie, chodzi o to, ze w poprzednich latach bylo zbyt latwo po prostu jak sprawdzian. Od poprzedniego roku zaczelo sie to zmieniac, dali literature obowiazkowa, genetyke i ekologie juz na 1 etap.

Miluutek
Posty: 35
Rejestracja: 12 lip 2013, o 10:18

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Miluutek »

Hej wszystkim!
Jako uczennica III klasy też biorę udział w konkursie z biologii, po raz pierwszy.
Jestem w woj. kuj-pom i etap szkolny mam już 5 listopada. Na szczęście test układa moja szkoła, liczę, że klucz nie będzie jakiś z kosmosu.
Jak się uczycie i z czego?
Ja przyjęłam trochę inną strategię i nie czytam podręczników od deski do deski, bo mnie to po prostu nudzi. Od września rozwiązuje testy z poprzednich lat z całej Polski. Jak czegoś nie wiem, to sprawdzam i notuję. Zakupiłam również książkę Konkursy biologiczne w gimnazjum. Zestawy testów z odpowiedziami". Za mną już połowa zrobiona, polecam do powtórek.
Może zaczniemy sobie nawzajem zadawać pytania?
Ja zacznę:
1. Wyjaśnij pojęcie partenokarpia".
Awatar użytkownika
truuskaawka
Posty: 115
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 11:52

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: truuskaawka »

lidzik pisze: Od poprzedniego roku zaczelo sie to zmieniac, dali literature obowiazkowa, genetyke i ekologie juz na 1 etap.

No w zeszłym roku nieźle nawydziwiali .

doma660
Posty: 56
Rejestracja: 8 paź 2012, o 17:07

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: doma660 »

Miluutek! Cieszę się, że w końcu ktoś z mojego województwa! Może podasz gg?
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Boję się, pewnie nie przejdę z bioli. Nic nie umiem
emeczka
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 20:15

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: emeczka »

ej, głowa do góry! to jest najgorsze podejście z możliwych! pamietaj, że jesteś zwycięzcom! a nawet jeśli nie przejdziesz, to przecież nic sie nie stanie

a, i mam bardzo ciekawe wieści. jednak nie przeszłam z angielskiego, bo pomylili numery w dzienniku ale mam to naprawdę gdzieś, po prostu widzę jak trudne są olimpiady, i drugiego etapu i tak bym nie przeszła

naprawdę radzę wam uczyć się szerzej, niż to co w zagadnieniach. ja nadal jestem wkurzona, że I etap był tak BANALNY, a ja nic nie wiedziałam bo nie było tego w zagadnieniach. No ale cóż troche to wyszło, jakby specjalnie chcieli przesiać ludzi, bo było za dużo w tamtym roku no to w tym roku bd garstka
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Galloper »

ja jestem obecnie 2 gim, ale jestem ze śląskiego, więc olimpiada jeszcze przede mną. Nie powiem, brdzo mi zależy, bo to by mi zagwarantowało wstęp do wymarzonego liceum. Ale jak tak czytam to co wy piszecie, że napisali, że będzie o oktyrozalążkowych (u nas też tak jest) a dali test z nagonasiennych to jestem przerażona
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości