Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: fronc »

No ja też nie żałujęzasmakowałem życia studenckiego, poznałem fajnych ludzi - ale więcej lat w plecy już nei zdzierżę, 2 wystarczą

BialaPanna, biotechnologię na międzyuczelnianym UG-GUMed - całkiem ciekawe, ale nei dla mnie praca w labie
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Smile_Forever »

fronc, mnie z kolei praca w labie kiedyś bardzo interesowała, ale jednak stwierdziłam, że nie chcę tam spędzić połowy życia Co innego zajęcia laboratoryjne w szkole, na których jest przy okazji dużo śmiechu
Awatar użytkownika
fronc
Posty: 395
Rejestracja: 8 sty 2011, o 17:43

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: fronc »

Na zajęciach na studiach też było fajnie Pstrykalo się sweet fotki z otrzymanymi substancjami na fejsa jak asystenka wyszła na chwilę
Ale umarłbym z nudów mieszając chemikalia całe życi. Ja musze z człowiekiem pracować
Aveness
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2013, o 17:04

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Aveness »

Hej zaczynam się teraz uczyć do maturki poprawkowej z chemii i biologii.
Ktoś ma jakieś propozycję ? Moge sugerować się kalendarzykiem z operonu bo słyszałam że to nic nie warte
Podkreślam że normalnie studiuje.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Smile_Forever »

Najlepiej sobie samemu ustalić plan nauki, a nie korzystać z ustalonego przez kogoś innego Grunt, to uczyć się systematycznie, nie trzeba trzymać się sztywno swoich ustaleń
BialaPanna
Posty: 231
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:10

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: BialaPanna »

Aveness, jeśli studiujesz musisz sprężyć się 3 razy bardziej. Po pierwsze masz mniej czasu, po drugie naukę na studia, po trzecie jutro już listopad, a to malo jak na dwa przedmioty.
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: chemik1212 »

BialaPanna pisze:Aveness, jeśli studiujesz musisz sprężyć się 3 razy bardziej. Po pierwsze masz mniej czasu, po drugie naukę na studia, po trzecie jutro już listopad, a to malo jak na dwa przedmioty.
Masz racje. Aveness musisz duużo się uczyć- nawet za dużo . Szkoda by było zawalić maturę jako główny cel a i jak już studiujesz to studia.
Czas nas straasznie goni. Ale nie ma co gonić z materiałem. Wszystko na spokojnie i pamiętać o powtórkach .
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, o 09:05 przez chemik1212, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Dellarin »

Hej, weszłam tak w ten wątek, żeby się dodatkowo zainspirować Waszym zapałem do nauki. Gdzieś pisałam w podobnym wątku, że poprawiam pierwszy raz biologię i chemię, a że nie poszłam na żadne inne studia, bo uparłam się na ten lek toteż siedzę w domu. Trochę mam chwilowo kryzys motywacyjny, zmusiłam się do ułożenia w miarę mądrych planów nauki i zamierzam go wcielić w życie idąc kolejno działami tak jak rozplanowałam, po teorii zadania z tych działów i równolegle cotygodniowo arkusze, żeby wejść w ten rytm i powtarzać wszystko na raz z różnych działów dzięki arkuszom. Najgorzej wejść w tę rutynę, bo nadal we mnie jest trochę pozostałości po minionej porażce, ale muszę to jakoś przełamać i działać.
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: cordis »

Nie martwcie się z tygodnia na tydzień będzie coraz łatwiej się zmobilizować , pamiętam jak ja od marca się wziąłem do nauki to czułem taką presje czasu że w jeden dzień mogłem zrobić całą genetykę z teorią, zdaniami z witka oraz z baśki bukały a teraz samą teorię tak troszkę na odwal sie i zadania z witka robiłem prawie tydzień.
Mówię wam jak zacznie działać presja czasu to zepniemy dupy i damy rade

Dellarin a ty do żadnej policealnej nie poszłaś? Ja bym tak nie dał tylko siedzieć w domu
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: mrsdavis »

gregory94, to że nie chodzi się do jakieś szkółki czy nawet nie poszło się na studia, nie znaczy, że trzeba siedzieć w domu Rozumiem, że się uczycie i przede wszystkim na tym skupiacie, ale stawiam na to, że są ludzie posiadający życie towarzyskie I lepiej korzystajcie z niego przed rozpoczęciem studiów
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: cordis »

mrsdavis no nie żartuj że na studiach nie ma życia towarzyskiego , ja jak mam siedzieć cały dzień w domu to nie daje rady a tak to w szkole czy na studiach sie człowiek nie tylko uczy ale też integruje .

Jeszcze mam do ciebie pytanko, czy będąc na ŚUMie na leku znajdzie się 2x - 3x w tygodniu około 2,5 godzinki na treningi?


A od dziś staruje z chemią - planuję do grudnia ją skończyć
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: mrsdavis »

gregory94, ja jestem na stomie i raczej bym tyle nie znalazła, a nawet jeżeli, to ten cenny czas lepiej poświęcić na odespanie. Będąc na lekarskim w I semestrze znajdziesz nawet więcej czasu.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Madridistka »

gregory94, ty chodzisz do policealnej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości