matura z matematyki- rozszerzenie

Pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki. Arkusze maturalne, zadania, odpowiedzi, klucze matury matematycznej. Wspólna nauka
pradaxa
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 12:06

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: pradaxa »

nie wiem czy się opłaca ale próbuj
Awatar użytkownika
Gajuta
Posty: 136
Rejestracja: 22 sty 2011, o 09:35

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: Gajuta »

Cześć
I ja się podjęłam pisania matematyki R Póki co mam Kiełbasę i wspominane podręczniki Kłaczkowa. Od kiedy zaczynacie naukę już tak typowo pod maturę?
llalice
Posty: 20
Rejestracja: 22 maja 2013, o 11:33

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: llalice »

W ciagu jednego roku zdecydowałam się pisać mature rozszerzoną z matematyki, naprawde da się to napisac na przyzwoitym poziomie-76%, mimo ze przez 3 lata byłam w klasie bio-chem i matme mialam na poziomie podstawowym, jesli ktos byłby zainteresowany mogę odsprzedać masę zadań rozwiazywanych krok po kroku i sprawdzonych przez nauczyciela, wiecej inf PW
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: Morgotheron »

Ja pisałem, udało się 86 % zdobyć. Przede wszystkim rozwiązywałem zadania z Kiełbasy i arkusze maturalne. Często wystarczy nauczyć się schematu rozwiązywania zadania, jak np. przy zastosowaniu wzorów viete`a, czy wielomianach. Podręczniki szkolne bardzo mało mi pomogły(Operon). Gdybym uczył się z samych tych podręczników to chyba bym na 30 % zdał.

Reasumując polecam Kiełbasę, a jeśli czegoś nie wiemy to Internet, jeżeli szukamy odpowiedzi też Internet, wystarczy, że wpiszemy część zadania w google i już nam wyszuka
Awatar użytkownika
chemiczka13
Posty: 46
Rejestracja: 16 paź 2013, o 16:11

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: chemiczka13 »

Hej Jestem rocznik 94, nie dostałam się na PW , zabrakło paru punktów, mimo że nie pisałam rozszerzenia z matematyki. Postanowiłam w tym roku osiągnąć ten cel i zamierzam napisać rozszerzenie z matmy i dodatkowo poprawić chemię. Tylko pytanie jakie książki polecacie? Mam Kiełbase, dodatkowo kupiłam sobie zadania typu na wykaż. Jak myślicie, wystarczy?Zastanawiam się nad korkami, czy lepsza jest po prostu systematyczna nauka?
Awatar użytkownika
chemiczka13
Posty: 46
Rejestracja: 16 paź 2013, o 16:11

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: chemiczka13 »

Jest tu ktoś?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: Giardia Lamblia »

Mnie Kiełbasa wystarczył. Do tego arkusze i sukces murowany.
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: turbodynoman »

czy kiełbasa jest wart przerobienia od deski do deski? ewentualnie co można pominąć ?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: Giardia Lamblia »

Statystykę i zadania z kontekstem realistycznym (z czego te drugie w zasadzie mogą dodatkowo pomóc poćwiczyć logiczne myślenie). Niektóre z gwiazdką też są zupełnie niematuralne.
Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: fluoksetyna »

myślicie, że na rozszerzeniu też nam tak dowalą jak na podstawie z matmy? w ogóle co obstawiacie, bo ja sadzę na 100 %, że będzie schemat Venna bo dawno nie było.
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: annusza »

Ja myślę, że będzie najnormalniejsza w świecie, w stylu lat poprzednich - standardowe zadania, które są prawie w każdym arkuszu + kilka, gdzie trzeba będzie się wykazać. Jestem pozytywnie nastawiona i niecierpliwie wyczekuję haha. Naprawdę jestem ciekawa z czym przyjdzie nam się zmierzyć .
Hmm. schemat Venna? Miałam na próbnej, nie zrobiłam . Wątpię by się pojawił, jeśli to w jakiejś nietrudnej wersji.
Grunt to optymizm, dołować będziemy się po napisaniu.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: Aksolotl »

A ja chce Venna i tzw. zliczanie obiektow kombinatorycznych, tzn ile jest jakichs liczb, bo to dla mnie w sumie dwa zadania gratis. mam nadzieje i mysle, ze powinno byc, bo zawsze bylo a w zeszlym roku sobie o dziwo darowali.
Za to strasznie nie chce jakichs dowodow algebraicznych na wylaczanie przed nawias i zauwazanie, bo zajmuje mi to zauwazenie zwykle ruski rok.
Czy ktos pracuje ze zbiorem Aksjomatu, czerwony taki?
Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Re: matura z matematyki- rozszerzenie

Post autor: fluoksetyna »

Aksolotl, zliczanie było w zeszłym roku. ale niech będzie i w tym bo to serio punkty za darmo! i jeszcze koniecznie proste równanie trygonometryczne, modułki, równanie z parametrem i będę w niebie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości