jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: sygilaria »

jola123, nie, ja wybyłam do krakowa
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

mrsdavis pisze:
jola123 pisze:potem chodzą i mówią ze spia po trzy godziny
Gdy mam na ósmą zajęcia, zawsze chodzę spać najpóźniej o 23 i jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się, że musiałam siedzieć dłużej, a przy tym wszystko umiem. Albo zmyślają, albo są bardzo mało zdolni, skoro muszą siedzieć aż tyle nad książkami. Tudzież siedzą tylko z otwartymi materiałami, a naprawdę ich myśli krążą gdzie indziej- wtedy nauka na pewno zajmuje wiele więcej czasu.
chyba jestem za malo zdolna jak to robisz ze umiesz wszystko? pyanie głupie ale ciekawi mnie to bo chciałabym tak.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

Uczę się. A jak się uczę, skupiam się na tym, co robię, a nie myślę o niebieskich migdałach. Wtedy nauka jest wydajna.
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

moze w tym tkwi mój problem, dzięki za pomoc mrsdavis. potrzebuje kopa w tylek i wziecia sie w garść.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: szczuroskoczek »

Piotrr wspomniałeś, że masz na roku trochę starszych od siebie i trochę bardziej niż starszych studentów. Jest wątek na forum o ludziach, którzy mają nieco więcej niż 18 lat i starają się dostać na lek lub lek-dent. Czy możesz powiedzieć ile konkretnie owi studenci mają lat? Ja należę do tej drugiej grupy, ciekaw jestem ile jest tych upartych, którym jeszcze się chce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Piotrr »

mamy roczniki 87,88 pewnie starsze tez sie trafią dość duzo 89 i 90 D tak wiec na luzie na leku znam kolesia 85 wiec tez sie da
W końcu lekarz
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: szczuroskoczek »

Czyli pozytywnie
Awatar użytkownika
atasteofhoney
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2011, o 05:14

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: atasteofhoney »

Podstawą jest to żeby się nie poddawać i przede wszystkim, co najważniejsze nawet nie myśleć o tym żeby z własnej woli rzucić studia :p trzeba siedzieć póki Cię nie wywalą. bo wbrew pozorom co roku kilka takich osób się znajdzie.
Ja miałam podobnie, wszystko początkowo uwaliłam, ale mam fajną grupę, co pozwoliło nam się tylko z tego śmiać :p z czasem wszystko staje się łatwiejsze, pamiętam jak na pierwsze zajęcia trzeba było się nauczyć AŻ kilku kości z tymi łacińskimi pierdołami, co wydawało się nie do ogarnięcia, potem już tylko można było się pomodlić o te kilka kości, bo materiału było dużo więcej a czasu tyle samo - ale, że już się weszło w nowy tryb to wszystko przychodziło trochę łatwiej
biologia na ligocie jest beznadziejna to fakt, ale trzeba przez to przebrnąć.
drugi rok to niestety biochemia, która też nie jest super przyjemna, ale jak mówię, poczekaj chwilę coby się oswoić z tą uczelnią

co do spania po 3 godz, to akurat bardzo dobrze rozumiem, a to z tego powodu, że najnormalniej w świecie jestem strasznym leniem i nie chce mi się za nic zabrać wcześniej, co skutkuje potem nocnymi maratonami żeby na zajęciach nie wyjść na totalną idiotkę. ale to raczej nie jest dobra metoda, więc jeżeli już da się zmusić do tego wcześniej, to bardzo polecam.

i jeszcze raz - nie martw się, przeczekaj to dzielnie, kilka rzeczy w tył to jeszcze nie jest tragedia)
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: lith »

Nie tak łatwo wszystko pogodzić, trzeba znaleźć złoty środek. Nie uczyć się wszystkiego, czasami się nie wyspać, nie dać się za czesto porwać melanżowi, a doby starczy.
Załączniki
1.jpg
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

atasteofhoney pisze:atasteofhoney
Dziekuje za tyle dobrych słów!
ja mam tak że non stop cos oblewa potem ide jakos zalicze poprawke ale potem znów obleje
Zazdroszcze ludziom którzy przeszli ten pierwszy rok
A mam pytanie jak nauczyc sie dobrze szpilek? i wgl zeby to zdac?
wiem ze glupie pytanie bo kazdy powie siadz i sie ucz wkuwaj ale niogarne wszystkiego a na szilkach nic nie moge zobczycmoze niewiele ale to naprawde prawie nic az mi wsytd o tym pisac, ale moze masz jakies rady?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

jola123, jeżeli jesteś wzrokowcem, patrz ciągle w atlas (najlepiej paru różnych wydawnictw), pokazuj sobie miejsca, nazywaj i tak w kółko- nie ma bata, żebyś nie zapamiętała.
Ja z kolei jestem słuchowcem i muszę mówić sobie na głos wszystkie nazwy. Ale tak czy owak ciągłe powtarzanie jest kluczem do sukcesu w przypadku anatomii, najlepiej codziennie przez chociaż 15 minut. Jeżeli siadłabyś do np. mięśni dzień przed szpilkami, to gwarantuję, że jak zobaczysz preparaty, wszystko Ci się pomiesza.
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

mam za tydzien szpilki, chyba nie bardzo jest szansa ale mam za miara walkowac juz tylko anatomie do kolosa.
czesto asystenci mówili o przyczepach miesni ale przeciez na szpilkach i tak nie zawsze je widac i nie ma czasu na rozmyślanie o przyczepach, patrzysz wiesz piszesz, nie wiesz oblewasz.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

U nas te szpilki wcale nie okazały się być takie straszne, jak wszyscy je opisywali, więc głowa do góry i nie poddawaj się.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości