Pojemnik na kwasy

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
Marfoks
Posty: 6
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:01

Pojemnik na kwasy

Post autor: Marfoks »

Witam,

Wraz ze znajomym jesteśmy amatorami doświadczeń

Chcielibyśmy zrobić jakiś pojemnik na kwasy. Myślimy nad plexi. Zrobić taką skrzynkę, że podstawa, ścianki, przegródki i klapka. Czy to dobry pomysł? Czy sklejone plexi będą ok? Kwas jak lekko się wyleje to nie wyżre?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Pojemnik na kwasy

Post autor: DMchemik »

Raczej nie wyżre, a poza tym zawsze można pościerać.
Marfoks
Posty: 6
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:01

Re: Pojemnik na kwasy

Post autor: Marfoks »

Dziękuję bardzo
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Pojemnik na kwasy

Post autor: adamantan »

Nie robiłbym tego z plexi. Najlepszymi pojemnikami na tzw. zlewki kwasów są butelki szklane (z wyjątkiem zlewek zawierających HF) lub polipropylenowe (tu może być HF).

Przetestowane laboratoryjnie
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Pojemnik na kwasy

Post autor: DMchemik »

Ale im raczej nie chodziło o zlewki.
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Pojemnik na kwasy

Post autor: adamantan »

Fakt, nie wiem gdzie ja w tym poście widziałem wyraz zlewki", ale sytuacja pozostaje ta sama. Najlepiej, aby te butelki szklane i polipropylenowe miały jeszcze takie dodatkowe kapselki z polipropylenu, zanim się je zakręci właściwą nakrętką. Firmy chemiczne, ciekłe substancje sprzedają zwykle w takich butelkach.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Pojemnik na kwasy

Post autor: DMchemik »

Tylko zwróć uwagę, że to chodzi o jakąś skrzynkę, czyli pewno coś, w czym będą stać butelki czy też będą jakieś doświadczenia wykonywać. W sumie podali mało informacji by dokładnie stwierdzić co chcą robić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości