Komórka zwierzęca jako mała fabryka

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
majkelek
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2013, o 08:54

Komórka zwierzęca jako mała fabryka

Post autor: majkelek »

Witam, czy jest ktos w stanie mi pomoc porównac Komórke zwierzęcą do małej fabryki ?
BialaPanna
Posty: 231
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:10

Re: Komórka zwierzęca jako mała fabryka

Post autor: BialaPanna »

jądro - zarząd, wydawanie rozkazów, przetwarzanie informacji wpływających z poza firmy (od innych fabryk, kontrahentów) i z terenu fabryki, skladowisko calej papierologii, umów i wytycznych (DNA)

transport przez blonę komórkową do komórki (przyjmowanie półproduktów, materiałów), endosomy - transport wewnętrzny, lizosomy - obróbka wstępna materiałów, rybosomy - tworzenie prototypów, produkcja produktów podstawowych, ER magazynowanie, przetwarzanie, udoskonalanie, przekazywanie do kolejnych etapów produkcyjnych, aparat Golgiego - znowu magazynowanie, dodawanie gadżetów, wysyłka do działu pakowania (powierzchnia trans), wysyłka do odbiorców - pęcherzyki aparatu golgiego.

lizosomy przeprowadzajace autolize albo peroksysomy - unieszkodliwianie odpadków, produktów wadliwych

cytoszkielet - drogi pomiędzy poszczególnymi halami, magazynami etc,

mitochondria - uznajemy, że nasza fabryka jest samowystarczalna pod względem energii elektrycznej i sama ją sobie produkuje.

popłynęłam
majkelek
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2013, o 08:54

Re: Komórka zwierzęca jako mała fabryka

Post autor: majkelek »

Dziekuje Ci bardzo, ja niestety nie mam takiej fantazji ale widze Tobie sie udalo idealnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości