Farmacja - wszystko o tym kierunku

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
:]

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: :] »

Jaka jest róŻnica miedzy farmacją a technikiem farmaceutycznym
Jeśli pójdę na technika to i tak muszę jeszcze gdzieś pójść czy nie?
Np. w Katowicach jest farmacja a w innym mieście technikwięc jak to jest?
pozdrawiam
Ola

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Ola »

Farmacja to sa STUDIA na Akademii Medycznej po ktorych uzyskujesz tytul magistra i wyzsze wyksztalcenie, a technik to 2letnie studium policealne, po ktorym nadal masz wyksztalcenie srednie i duzo mniejszy zakres mozliwosci pracy
Farmacja jest tylko na Akademiach Medycznych (i to nie na wsyzstkich), ktorych jest w kraju ok.10 m.in w Katowicach, a technik to studium ktore jest praktycznie w kazdym wiekszym miescie
gunia
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2007, o 17:03

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: gunia »

Hej! ma pytanie dotyczące farmacji. A konkretniej farmacji po analityce medycznej. Słyszałam, że na AM w ŁODZI isnieje mozliwość ukonczenia farmacji ( wtedy studia trwają 2 lata) dla osób ktore ukończyły analitykę medyczną. Czy to prawda? Proszę o opdowiedź.
zxc

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: zxc »

na jakiej uczelni najlepiej studiować farmację?
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Kajkosz »

Poznań albo Wrocław. Wg ostatniego rankingu Ministerstwa Nauki wydział farmaceutyczny we Wrocławiu zajął 4 miejsce w kategoriiNauki Medyczne czy jakoś tak Mnie to oraz opinia znajomych ostatecznie przekonały i od października zaczynam tam studia
marta_marcz
Posty: 56
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 14:48

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: marta_marcz »

składam w tym roku dokumenty na AM w poznaniu. nie wiem czy się dostanę, więc zastanawiam się nad farmacją w bydgoszczy.(najlbliżej), progi punktowe są chyba niższe.? chciałabym też prosić studentów z bydgoszczy o jakieś informacje na temat farmacji właśnie w bygdoszczy. jakie są szanse gdybym chciała się przenieść po roku na AM w poznaniu?
renekrk
Posty: 28
Rejestracja: 13 kwie 2008, o 14:58

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: renekrk »

mam pytanie wie ktoś może jakie są progi na farmacje niestacjonarną CM UJ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Padre Morf »

marta_marcz pisze:chciałabym też prosić studentów z bydgoszczy o jakieś informacje na temat farmacji właśnie w bygdoszczy
ja co prawda nie jestem ani na farmacji ani z Bydgoszczy ale coś niecoś wiem
Przede wszystkim farmacja jest w Bydgoszczy bardzo młoda - pare dni temu dyplomy odebrali pierwsi farmaceuci. W związku z tym sporo rzeczy jest jeszcze w powijakach a studenci są traktowani trochę jak króliki doświadczalne. Wydział ma nowy gmach, nowe laboratoria to zawsze jakiś plus. Natomiast w środowisku mówi sie o niechęci miejscowego środowiska farmaceutów do nowego wydziału.
dr Linneusz
Posty: 61
Rejestracja: 12 maja 2008, o 22:05

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: dr Linneusz »

jakoś mnie farmacja nie kręci:)
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Linus »

dr Linneusz pisze:jakoś mnie farmacja nie kręci:)
A kogo to obchodzi że cię nie kręci ?



[mod] Mądre spostrzeżenie [/mod]
Ostatnio zmieniony 16 maja 2008, o 19:48 przez Linus, łącznie zmieniany 1 raz.
marta_marcz
Posty: 56
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 14:48

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: marta_marcz »

ja co prawda nie jestem ani na farmacji ani z Bydgoszczy ale coś niecoś wiem
Przede wszystkim farmacja jest w Bydgoszczy bardzo młoda - pare dni temu dyplomy odebrali pierwsi farmaceuci. W związku z tym sporo rzeczy jest jeszcze w powijakach a studenci są traktowani trochę jak króliki doświadczalne. Wydział ma nowy gmach, nowe laboratoria to zawsze jakiś plus. Natomiast w środowisku mówi sie o niechęci miejscowego środowiska farmaceutów do nowego wydziału.
brzmi to mało zachęcająco chodzi o to, że z matury liczę na 160 punktów w najgorszym wypadku, to nie zapewnia mi dostania się na um w poznaniu- CHYBA. morfeusz, tak subiektywnie: odradzasz bydgoszcz?
botanik :-)
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2008, o 14:13

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: botanik :-) »

czy przedmiot botanika farmakologiczna jest tylko na farmacji?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Farmacja - wszystko o tym kierunku

Post autor: Padre Morf »

1)botanika farmaceutyczna
2)na chemii medycznej może też sie zdarzyć na leku botaniki nie ma.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości