Narządy wymiany gazowej wewnątrz ciała

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Narządy wymiany gazowej wewnątrz ciała

Post autor: BlueVelvet »

Dlaczego u zwierząt lądowych narządy służące do wymiany gazowej umiejscowione są wewnątrz ciała?

Niby proste i logiczne. Wydawało mi się, że dlatego, że chroni to narządy przed wyschnięciem.

Zadanie znalazłam w internecie w jakimś przykładowym arkuszu. Niestety brak odpowiedzi. Nie znalazłam odpowiedzi takiej jak moja, za to kilka innych: ochrona przed urazami, zapobiega przed dostaniem się do wewnątrz zanieczyszczeń. Mogę się z tym zgodzić, ale wydawało mi się, że autorowi zadania chodziło właśnie o to różnicę pomiędzy środowiskiem życia zwierząt lądowych i wodnych. A jak Wy uważacie?

Proszę o pomoc! Pozdrawiam
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Narządy wymiany gazowej wewnątrz ciała

Post autor: cordis »

Jak dla mnie tu głównie chodzi o ochronę przed wyschnięciem i ta odpowiedź powinna być na 99% uznana.
Pozostałe odpowiedzi także mają sens i też w kluczu powinno się znaleźć dla nich miejsce
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Narządy wymiany gazowej wewnątrz ciała

Post autor: AnnaWP »

Podobnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości