jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Piotreklek »

Sorry, jakoś zawsze tak robię a w sumie niepotrzebnie Słuszna uwaga
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: MrBrightside »

Piotrr pisze:
Piotreklek pisze: tak, to tempo jest najgorsze ale i tak Kraków wymiata - anatomia w semestr
Bez kitu to jest chore P nie wyobrażam sobie. przy nich to nie wypada nawet pierdnąć jakimś marudzeniem
Piotrr pisze:
Piotreklek pisze: tak, to tempo jest najgorsze ale i tak Kraków wymiata - anatomia w semestr
Bez kitu to jest chore P nie wyobrażam sobie. przy nich to nie wypada nawet pierdnąć jakimś marudzeniem
Nope. Patrzymy na to przez pryzmat ŚUMu, nie UJ-tu. ^^ W Krakowie na oczy nie widzieli Bochenka, tylko Skawina na luzie Podobnie histo robią w semestr, bazując wyłącznie na Cichockim, o Sawickim nikt nie pamięta. Anato i histo w pół roku na pierwszy rzut oka może wyglądać trochę abstrakcyjnie, ale z drugiej strony załatwią teorię szybciej i potem skupią się na przedmiotach klinicznych. Coś za coś.

Osobiście uważam, że porywająca histo i biolomolo nie są mi do szczęścia koniecznie potrzebne. Przedmioty szatana, naprawdę ._.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: _Samira_ »

MrBrightside, a Wy na ŚUMie widujecie Bochna?
histo i Sawicki samo zuo, popieram -.-
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: moki »

Ja brdzo rozmumie tych którzy nie radzą sobie na początku Mialam tak samo, w 1 sem oblewałam prawie wszytko. I kolos z anaty to był kosmos, miałam jakieś 40 pare procent i 3 terminy W 2 semestrze sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Według mnie po prostu trzeba się nauczyć uczyć :p I absolutnie się nie poddawać, nieważne ile porawek będziecie mieć w styczniu, nie zniechęcać się, bo z niejednego goowna idzie wyjść przy odrobinie chęci i zaparcia

Co do Bochna, to osobiście widywałam i polecam do nauki narządów i OUNu. Może i duzo czytania, ale latwiej się zapamiętuje.
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

Mi sie wydaje ze przez niektórych ludzi tak sie ze mna stalo mówią wejdziesz miedzy wrony musisz krakac tak jak one czy jakoś tak to szlo D zaczal sie szał nauki w nocy i zaliczania wszystkiego w pierwszych terminach najlepej na najlepszy wynik kosztem nauki po nocach i brakiem życia. Bez sensu teraz widzę ze wszystko się kumuluje dobrze ze nie wszyscy sa tacy D i ze jakos to będzie (: grunt byle dalej i na kolejna poprawkę własnie trzeba nauczyć sie uczyc ja tez mam z tym problem ale może w końcu sie uda

Apropo bochenka sa ludzie na sumie ktorzy sie z niego ucza, dla mnie to strata czasu bo przeczytam to a nie pamiętam wiele dlatego wole skawine i to mi wystarcza D a histo i biolomolo to zuooooo D

sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: sygilaria »

MrBrightside, z tym na oczy nie widzieli to bym się tak nie spieszyła. Dużo osob ma, dużo osób korzysta, szczególnie do OUN. Stwierdzenie Skawina na luzie też wybitnie nieadekwatne System jest taki, że praktycznie nie ma możliwości poprawy wyniku z kolosa, więc jest presja, żeby uzbierać na dopuszczenie do egzaminu. )
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: lith »

Ciekawe z tym bochnem, bo nam w Gda właśnie mówili asystenci, żeby nikomu nie przyszło do głowy uczenie się ounu z bochna, bo nie ma szans na tym zaliczyć. Nie wiem czy to prawda, nie sprawdzałem, z resztą najdalej w bochnie dotarłem do strony tytułowej
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: _Samira_ »

Na pierwszym wykładzie powiedziano nam tylko się absolutnie nie uczcie z Bochenka, za dużo szczegółów, szkoda czasu. I tak się niektórzy uczą.
Z kolei asystentka mówiła nam, że nie da się zaliczyć na Skawinie. A jak jeden gość się uparł to potem miał przyjemność z tymi Skawinami 3 lata . Nie wiem, czy w końcu się przerzucił na N&M
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: moorisett »

lith, wszystko zależy czego dana katedra chce, bo w Bochnie czynnościówki albo nie ma albo jest dupy strony zrobiona, nie wspominając o aspektach klinicznych, więc w większości przypadków zestaw Bochen + coś.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

jola123 pisze:Mi sie wydaje ze przez niektórych ludzi tak sie ze mna stalo mówią wejdziesz miedzy wrony musisz krakac tak jak one czy jakoś tak to szlo D zaczal sie szał nauki w nocy i zaliczania wszystkiego w pierwszych terminach najlepej na najlepszy wynik
Zaliczanie wszystkiego w pierwszym terminie jest złe?
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

mrsdavis pisze:
jola123 pisze:Mi sie wydaje ze przez niektórych ludzi tak sie ze mna stalo mówią wejdziesz miedzy wrony musisz krakac tak jak one czy jakoś tak to szlo D zaczal sie szał nauki w nocy i zaliczania wszystkiego w pierwszych terminach najlepej na najlepszy wynik
Zaliczanie wszystkiego w pierwszym terminie jest złe?
źle zrozumieliśmy się, nie jest złe ale wiesz jak widzisz że oni zaliczają a Ty nie, to masz doła że znów Ci sie nie udało
moki
Posty: 121
Rejestracja: 21 mar 2012, o 09:33

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: moki »

Każdy sobie musi swój własny system wyrobić. Np dla mnie nauka konczyn z Bochna też była totalnie bez sesnu jechalam tylko na skawinie. Bo wiadomo czytać przez 100 stron jak biegnie sobie jakaś tętnica albo jak miesień jest przyczepiony to aż mózg boli Przyszła klatka to poczytałam o serduchu czy tam płucach w Bochnie i jakoś to mi ładnie weszło do glowy. A OUN robiłam tylko i wylącznie z Bochenka, co ważniejsze to wyłapywałam i notowałam, pięknie się z czasem wyrobiłam a imprez nie omijałam
Do dr. S ponoć tylko i wyłącznie Bochen z OUN, może zapytać o wszystko

Ale i tak najważniejsze to testy, testy, testy z poprzednich lat/terminów. I ładnie się na szpilki nauczyć to zdanie gwarantowane


Co do histo to u nas bylo niestety tak, że Skawina od deski do deski na pamięc. A kolejne terminy na złe nie wychodza bo się więcej razy temat powtorzy i później przed egzaminem łatwiej przypomnieć
jola123
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:38

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: jola123 »

moki pisze:Każdy sobie musi swój własny system wyrobić. Np dla mnie nauka konczyn z Bochna też była totalnie bez sesnu jechalam tylko na skawinie. Bo wiadomo czytać przez 100 stron jak biegnie sobie jakaś tętnica albo jak miesień jest przyczepiony to aż mózg boli Przyszła klatka to poczytałam o serduchu czy tam płucach w Bochnie i jakoś to mi ładnie weszło do glowy. A OUN robiłam tylko i wylącznie z Bochenka, co ważniejsze to wyłapywałam i notowałam, pięknie się z czasem wyrobiłam a imprez nie omijałam
Do dr. S ponoć tylko i wyłącznie Bochen z OUN, może zapytać o wszystko

Ale i tak najważniejsze to testy, testy, testy z poprzednich lat/terminów. I ładnie się na szpilki nauczyć to zdanie gwarantowane


Co do histo to u nas bylo niestety tak, że Skawina od deski do deski na pamięc. A kolejne terminy na złe nie wychodza bo się więcej razy temat powtorzy i później przed egzaminem łatwiej przypomnieć

sawicki*
a jesli chodzi o szpilki to jak sie ich dobrze nauczyc? filmiki wystarczają plus kosci na blache
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości