Nie umiem rozwiązywać zadań z biologii

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
pistachioo
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:27

Nie umiem rozwiązywać zadań z biologii

Post autor: pistachioo »

hej)
mam taki problem z tą biologią,że sie jej dużo ucze i ksiażki znam na pamięć a nie umiem wykorzystać tej wiedzy w zadaniach, co najbardziej mnie denerwuje na sprawdzianach, kiedy ilość czasu poświęcowego na naukę jest odwrotnie proporcjonalna do wyników owego sprawdzianu.
Czy muuszę po prostu rozwiązywać miliony zadań żeby jakoś sie w nie wdrożyć czy co ? jakie są najlepsze zbiory zzadań do bieżącej nauki?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nie umiem rozwiązywać zadań z biologii

Post autor: ryniofit8000 »

Rozwiązuj zadania i ćwicz biologiczne myślenie. Ucząc się próbuj od razu łączyć pewne fakty.
Możesz sobie porobić zadania ze zbioru zadań B.Bukały, jest tam sporo na myślenie.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Nie umiem rozwiązywać zadań z biologii

Post autor: Girion »

pistachioo pisze:hej)
mam taki problem z tą biologią,że sie jej dużo ucze i ksiażki znam na pamięć a nie umiem wykorzystać tej wiedzy w zadaniach, co najbardziej mnie denerwuje na sprawdzianach, kiedy ilość czasu poświęcowego na naukę jest odwrotnie proporcjonalna do wyników owego sprawdzianu.
Mam tak samo jak Ty.
Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: Nie umiem rozwiązywać zadań z biologii

Post autor: bratak »

Ja na razie się nie przejmuje tylko robię zadania, a te które nie wiem sprawdzam w odpowiedziach i sobie je zapisuje po tygodniu czy dwóch robię je jeszcze raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości