Biologia? Fizyka? Chemia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kuba s
Posty: 19
Rejestracja: 1 mar 2012, o 12:20

Biologia? Fizyka? Chemia?

Post autor: kuba s »

Hej,
nie wiem czy tu powinienem zacząć ten wątek, ale mniejsza o to. Jestem sobie w 1 klasie liceum i od zawsze chciałem iść na medycynę. W gimnazjum w drugiej klasie wygrałem konkurs kuratoryjny z bioli, a przez całą trzecią klasę i wakacje uczyłem się ostro na olimpiadę. Niestety dowiedziałem się, że potencjalnym laureatom będzie bardzo ciężko z jej wygraniem ze względu na sposoby oceniania pracy badawczej. Dlatego też zrezygnowałem z przygotowań na olimp. i zdecydowałem, że będę się uczyć równo z następujących przedmiotów: biologii, chemii, fizyki na poziomie rozszerzonym i matematyki na p. podstawowym. Moimi wymarzonymi uczelniami są UJ i UW. Boje się czy podołam temu zadaniu, bo dobry to jestem tylko z biologii i chemii. Ewentualnie zadowoliłbym się GUM-em. Jeśli jestem objęty nowym systemem nauczania i fizyka odpadami po pierwszym roku to chyba muszę chodzić na zajęcia z poziomu rozszerzonego dodatkowo bo z biofizyką na studiach sobie nie poradzę. Słyszałem, że niektóre uczelnie co roku zmieniają sposób rekrutacji i jeśli będę zdawał maturę w 2016 to w Gdańsku fizyka będzie mogła być wymagana. Dlatego powiedzcie mi proszę:
-Ile musiałbym mieć ok % na maturze,aby się dostać na te wymarzone uczelnie,
-Czy jest ktoś, kto był w stanie ogarnąć wszystkie te 4 przedmioty,
-Czy 2016 w Gdańsku będzie wymagana fizyka,
-Czy z fizyką na poz. pod. tylko w pierwszej klasie liceum poradzę sobie z biofizyką na studiach?
Odpiszcie,bardzo was proszę bo jestem kompletnie zdezorientowany i boję się, że jeśli będę zdawać tylko biologię i chemię na rozszerzeniu to nie dostanę się do żadnej uczelni bo w 2016 wszędzie będzie wymagana też fizyka, a jeśli by się jakaś znalazła to nie dam sobie tam rady bo będę miał duże braki wiadomości z tej dziedziny nauki.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Biologia? Fizyka? Chemia?

Post autor: moorisett »

lekarskiego na UWu nie postudiujesz.
kuba s
Posty: 19
Rejestracja: 1 mar 2012, o 12:20

Re: Biologia? Fizyka? Chemia?

Post autor: kuba s »

Czemu?

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Biologia? Fizyka? Chemia?

Post autor: mrsdavis »

kuba s, Uniwersytet Warszawski- UW, nie ma kierunku lekarskiego.
kuba s
Posty: 19
Rejestracja: 1 mar 2012, o 12:20

Re: Biologia? Fizyka? Chemia?

Post autor: kuba s »

Ok, WUM. Ale to niuans. Kazdy wie o co chodzi :3

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Biologia? Fizyka? Chemia?

Post autor: mrsdavis »

Niuans. Niczym pomylenie chociażby UŚ-u z ŚUM-em. Fakt.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Biologia? Fizyka? Chemia?

Post autor: Mårran »

Ale problemy.
Pani Buka
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Biologia? Fizyka? Chemia?

Post autor: Michch »

Rekrutacja na studia medyczne wyraża raczej tendencję do zmniejszania ilości przedmiotów wymaganych do dostania się na kierunek lekarski. Bardzo bym się zdziwił, gdyby uczelnie które zrezygnowały z fizyki nagle ją z powrotem wprowadziły. Niemniej fizyki warto się uczyć, choćby dlatego, że uczy ona analitycznego i logicznego myślenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości