Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
domania
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:54

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: domania »

Prosiłabym o zakończenie rozmowy nie na temat, więc jeśli ktoś chce się żalić czy sztucznie podnosić swoją samoocenę, to zapraszam do pogaduszek czy gdziekolwiek indziej
montreux
Posty: 34
Rejestracja: 17 lis 2011, o 16:49

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: montreux »

gooner92 P. jest nawet całkiem miły, zdarza mu się żartować, ale fakt, że nie wchodzą żadne giełdy, nic totalnie. Pierwsze koło zdało ponoć ok 30% (próg obniżony do 11), a teraz ponoć pytania otwarte i zamknięte mają byc mniej wiecej pól na pól, więc pewnie ten poziom jakos drastycznie nie wzrośnie xd
P. Z. ma chyba bardzo specyficzne poczucie humoru, pokazał nam zdjecia z karnawału w Wenecji, zeby nam uświadomić, że gdy oni będą się bawić, my będziemy (nie) zaliczać histo. Poza tym mam wrażenie, ze strasznie go embrio jara, już się tego boję.

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Piotrr »

mrsdavis pisze:Gwoli ścisłości jest mi bardzo daleko od napisania do 5 razy sztuka i nie poszłam na stomatologię z braku laku, Mistrzu.

Koniec tematu.
niezmiernie się cieszę twoim szczęściem

koniec tematu
domania pisze:Prosiłabym o zakończenie rozmowy nie na temat, więc jeśli ktoś chce się żalić czy sztucznie podnosić swoją samoocenę, to zapraszam do pogaduszek czy gdziekolwiek indziej
temat zasady rekrutacji 2014/15 to też nie tutaj więc również zapraszam do innego wątku
W końcu lekarz
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: cordis »

miholp94 pisze: trzeba było narysować 4 zęby na papierze milimetrowym (siekacza centralnego, kła, przedtrzonowca 1 i trzonowca 1) w 4 rzutach (przód, tył, 1 pow. styczna, pow. żucia) do tego modelowanie tychże zębów w plastelinie
to bym mógł spokojnie w domu potrenować, do tego jakaś specjalna plastelina jest potrzebna - chyba na pewno ?

W moim przypadku jest tak że rysować kompletnie nie potrafię, z plasteliny to potrafię węża zrobić . Z tego co widzę to ważna jest też wyobraźnia przestrzenna - z tego też nigdy orłem nie byłem, ale mam nadzieję że takie rzeczy idzie wyćwiczyć ? Za to lubię - nie wiem jak to ma się do stomatologi - np. dziury lub nierówności w ścianie pokrywać gładzią a potem to szlifować by było ładnie równo
miholp94
Posty: 61
Rejestracja: 31 lip 2013, o 16:16

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: miholp94 »

[at] mógłbyś, ale do tego są potrzebne wymiary i rysunki pomocnicze, jak masz wolny czas, to sobie ściągnij z chomika modelarstwo i rysunek w protetyce stomatologicznej A. Krocina - i wymiary mnóż sobie razy 2. A tu Cię akurat zaskoczę - bo plastelina była zwykła, szkolna jest o wiele lepsza od modeliny, bo bardziej plastyczna. Minus jest taki że można coś łatwo zepsuć, po bo 20 minutach trzymania w rękach się nagrzewa Mojego siekacza pani docent najpierw wyśmiała, ale potem i tak zaliczyła, za kła nawet pochwaliła przy wszystkich XD Poza tym przy tej zabawie masz przed sobą gipsowy fantom, powiększony do kilku centymetrów, więc aż tak ciężko nie jest. Gorzej z tym woskiem modelowym (wcześniej wspomniana pani docent stwierdziła, że obrzydliwy jest wosk taki jak do świeczek, i dała nam swój specjalny). Tutaj już robisz w skali 1:1 i jest to strasznie mozolna robota ^^
miholp94
Posty: 61
Rejestracja: 31 lip 2013, o 16:16

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: miholp94 »

Mniej więcej tak to wygląda (ten akurat narysowałem sam)
Awatar użytkownika
domania
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:54

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: domania »

miholp94, jeśli chodzi o modelowanie, to wygląda to tak, że całą pracę wykonujecie na zajęciach czy nie tylko? I jeśli już jesteśmy przy tym, to ile mniej więcej czasu może potrwać wykonanie takiego kła
miholp94
Posty: 61
Rejestracja: 31 lip 2013, o 16:16

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: miholp94 »

Modelowanie tylko na ćwiczeniach, wszystko zostawało w zakładzie, bo babeczka powiedziała, że były przypadki, kiedy studenci szli ze swoimi dziełami do techników dentystycznych, a oni im rzeźbili na 5 W sumie ja miałem 3.5h ćwiczeń w tygodniu, przez miesiąc i jeden tydzień - kła zrobiłem w ~4 godziny ^^
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: gooner92 »

montreux, nam też je pokazywał, sadysta warto chodzić na wykłady, bo jest lista, którą może sprawdzać, a która podciąga punkty przy egzaminie, jeśli komuś 1 zabrakło. Tak, embrio - wady rozwojowe, co powstaje z mezo-, ekto- i endodermy i mniej więcej kiedy. Często powtarzał się pytania o nerkę. Ja embrio całe ogarnąłem, ale tym co ogarnęli tylko część ogólną (pierwsza część w Bartelu, w Sadlerze pewnie podobnie) też wystarczyło, by dobrze test z embrio napisać, bo o dziwo prawie nic nie było z tej szczegółowej części (tj. rozwój układów).
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: mrsdavis »

My nie rysowaliśmy na papierze milimetrowym niestety.

Ogólnie wykonanie takiego rysunku:
1.jpg
mi zajmowało ok. godziny.

Wyrzeźbienie takiego zęba z mydła:
2.jpg
ok. 3 godzin, aczkolwiek to był debiut.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: gooner92 »

mrsdavis, to siekacz? Ja pamiętam, że miałem dwa podejścia do siekacza i wyszedł taki koślawy ostatecznie Kieł już lepiej, a przedtrzonowiec wyszedł wreszcie ładnie, a robiłem go w domu (ukradłem bloczek woskowy ) podczas drugiej połowy meczu potem nasze prace miały iść na przetop, ale znowu je wszystkie ukradłem, mam teraz pamiątkę
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: mrsdavis »

gooner92, siekacz z przesadnie zaznaczonymi cechami Muhlreitera, bo nasza asystentka je uwielbia

No, no, przedtrzonowce są pewnie trudne, więc propsy za ładnego!
delia0123
Posty: 26
Rejestracja: 2 lip 2013, o 22:47

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: delia0123 »

Eh. Przepraszam za offtop, ale kurczę nie mogę paczeć na wcześniejsze posty koleżanki. Generalnie uskutecznił się atak na Piotrka, i co mnie tu razi w twojej mało taktownej wypowiedzi domania - starasz się zasugerować że ktoś jest gorszy bo zdeterminowany do osiągnięcia celu? Cóż, odzew którego mój młodszy brat by się nie powstydził.
Ja osobiście ignoruję pytania, które się na tym forum non stop powtarzają - twoje do tychże należało, jednak masz prawo zadać ich tu pierdyliard, żeby użytkownicy mogli ci wytłumaczyć na wszystkie możliwe sposoby od odśmiecania są moderatorzy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia na maturze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości