Problem z cytatami w prezentacji na jezyk polski. pilne !

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
szymek9876
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2012, o 16:32

Problem z cytatami w prezentacji na jezyk polski. pilne !

Post autor: szymek9876 »

witam, mój temat prezentacji to Literackie portrety rodzin. przedstaw na podst. matriału lit. roznych epok.
Posiadam plan ramowy, bibliografię - sprawdzane przez polonistkę i jest ok. W materiałach pomocniczych wpisane mam Cytaty,
tu zaczyna sie problem gdyż cytaty mam na osobnych kartkach(aż poltorej strony a4) a w wypracowaniu na 2,5 strony a4 nie ma ani jednego cytatu. Jak je osadzic w wypracowaniu bo kompletnie nie wiem ? kontaktu z osobą ktora zdala z pomocą tej prezentacji w zeszlym roku na 100% nie mam, a matura za dwa dni ! pomocy ! Mogę podesłac komuś na priv wypracowanie i cytaty aby widzial lepiej o co chodzi
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Problem z cytatami w prezentacji na jezyk polski. pilne !

Post autor: AnnaWP »

Niestety - musisz przemyśleć cytaty i wpasować je w treść. Jak? Np. cytat mówi o stosunku do rodzicielstwa, to mówisz, że dana osoba poświęcała uwagę tematyce rodzicielstwa, o czym mówi np. cytat:
"."
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Problem z cytatami w prezentacji na jezyk polski. pilne !

Post autor: Bartek_DST »

szymek9876, Przeczytaj swoja pracę,po danym fragmencie z danego utworu np Lalki[podaje przykładowo] wstaw cytat,który nawiazuje do danego tematu i pochodzi z tego utworu,np o rodzinie Łeckiej jak cos czytasz,podaj cytat,który sie do tego odwołuje i to tyle możesz dany cytat czytac nie musisz go mówić z pamięci oczywiście.
Nie wiem jak Ci lepiej pomóc,bo to robota w ciemno.pamiętaj,że jak dajesz jakis argument,ze rodziny z romantyzmu były mniej rodzinne heh od tych z pozytywizmu to musisz podac od razu argument w postaci cytatu.Powodzenia
szymek9876
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2012, o 16:32

Re: Problem z cytatami w prezentacji na jezyk polski. pilne !

Post autor: szymek9876 »

Dzięki chłopaki, naprawdę dzięki poinformuję was jak mi poszloP
celuję w trzydziestkę"D
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Problem z cytatami w prezentacji na jezyk polski. pilne !

Post autor: AnnaWP »

nie ma za co, a te chłopaki to szczególnie dziwne
szymek9876
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2012, o 16:32

Re: Problem z cytatami w prezentacji na jezyk polski. pilne !

Post autor: szymek9876 »

zdane na 95. nie mam pytan(uczylem sie 3 godziny) P
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: Problem z cytatami w prezentacji na jezyk polski. pilne

Post autor: kinektor »

Jakby ktoś potrzebował porady przed maturą z polskiego. Online i osobiście. Polecam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości