Ukryte wady serca u osób dorosłych

Dyskusje medyczne poruszające problemy badań medycznych, terminów, sposobów realizacji i przygotowań, interpretacji wyników z badania krwi i innych.
Awatar użytkownika
Karciarz
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2012, o 16:39

Ukryte wady serca u osób dorosłych

Post autor: Karciarz »

Witam wszystkich,

Dawno mnie tutaj nie było:)
Mam do Was ogromną prośbę. Otóż szukam artykułów dotyczących ukrytych wad serca u osób dorosłych, które ujawniają się po pewnym czasie.
Szperałem trochę w google, ale większość art. dotyczy niemowląt.
Jestem ciekaw, dlaczego u osoby dorosłej, zdrowej, która na nic się nie uskarża, jest sportowcem, a co za tym idzie przechodzi różne badania, nagle odchodzi z tego świata, a lekarze mówią o ukrytej wadzie serce.
Jeśli wybrałem zły wątek, to przepraszam i proszę kogoś z góry o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Ukryte wady serca u osób dorosłych

Post autor: Padre Morf »

Zerknij chociażby tutaj:
zobacz-ten-plik.pdf
(695.92 KiB) Pobrany 32 razy
Jestem ciekaw, dlaczego u osoby dorosłej, zdrowej, która na nic się nie uskarża, jest sportowcem, a co za tym idzie przechodzi różne badania, nagle odchodzi z tego świata, a lekarze mówią o ukrytej wadzie serce.
Sporo zalezy od tego jakie badania przechodzi sportowiec i kto je interpretuje. Najczęściej u sportowców wykonuje się EKG, a w przypadku podejrzanych odchyleń od normy badanie echokardiograficzne. Interpretacja EKG u sportowców może sprawiać trudności - odróżnienie niegroźnych zmian związanych z treningiem od tych oznaczających chorobę może stanowić problem.
Najczęstszą przyczyną nagłych zgonów jest kardiomiopatia, która teoretycznie daje objawy w EKG, ale róznie z tym bywa. Jeszcze większy problem stanowią np. wady anatomiczne naczyń wieńcowych, których w EKG czy echo się nie wychwyci.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Ukryte wady serca u osób dorosłych

Post autor: Medycyna Lwów »

Polecam Książkę - Kardiologia sportowa prof. Mamcarza - gdzie masz wszystko na ten temat począwszy od badań którym poddaje się sportowcom, po nagłe zgony u sportowców i mnóstwo przykładów - wszytsko napisane prostym językiem.

Najczęściej nagłe zgony u sportowców to kardiomiopatia przerostowa lub złośliwe zaburzenia rytmu niejednokrotnie indukowane np. uderzeniem mocno piłką w klatkę piersiową (przypadki znane z gaz z ostatnich lat). Ważnym problemem jest też zatorowość płucna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość